Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
06.09.2018

Yüz Tiplerine Göre Erkek Saç Şekilleri

 

Erkekler için çok fazla saç stili yok gibi bir düşünceniz varsa bu sizin kendinize uydurduğunuz bir bahaneden başka bir şey değil.. Yüz şekliniz, alın genişliğiniz ve kafatası şekilleriniz saç şeklinizi farklı gösteren detaylara sahipsiniz. Unutmamalısınız ki, her saç modeli, yüz şekillerine ve saç tiplerine göre farklılık gösterir. Bu yüzdendir ki yakışıp yakışmama olasılıkları ile karşılaşıyorsunuz. Bu konu da kadınlar kadar siz erkeklerde titiz davrandığınızı biliyorum. Diziler ya da internette gördüğünüz saç modellerini çok beğeniyor olabilirsiniz. Fakat yüz şeklinize uygun bir model tercih ederseniz, bu sizi olduğunuzdan da daha farklı ve daha dikkat çekici gösterecektir. Saç modeliniz, giyim tercihleriniz ve duruşunuz sizin stilinizi, tarzınızı oluşturur. Bu yüzden saç modeli tercihi yaparken size en uygun modeli seçmeye özen göstermelisiniz. 

 

 

Oval Yüz Şekline Sahip Erkekler

Yuz-tiplerine-gore-sac-modelleri 

 

Çene tarafı yuvarlak hatlara sahip olan yüzdür. Dünya üzerinde en çok rastlanabilecek ideal yüz şekli olarak bilinir. Her türlü saç modelini rahatlıkla uygulayabildikleri için oval yüzlü erkekler oldukça şanslıdır. Alnınızın mesafesi kısaysa kısa ya da çok kısa kesim saç modelleri oldukça hoş durur. 

 

 

Kare Yüz Şekline Sahip Erkekler

kare_yuz_sekline_sahip_erkekler 

 

Kare bir yüz hattına sahipseniz, ve kafa şeklinizden de memnunsanız saçlarınızı "kelebekmodel uzatarak, yüzünüzün kusurlarını gizleyebilirsiniz. Özellikle yüz şeklinizi dengeleyecek şekilde yani saçlarınızın yanlarını kısa bir kesim tercih ederseniz, bu sizin genel duruşunuzu da etkileyecektir. Saçlarınızla beraber sakalınızın da tarzınıza uyumlu olmasını isterseniz eğer abartısız hafif sakal bırakabilirsiniz... 

 

 

Dikdörtgen Yüz Şekline Sahip Erkekler

dikdortgen_yuz_sekline_sahip_erkekler 

 

Dikdörtgen yüz hatlarına sahipseniz, saçlarınızın yanlarını kısa tutmanız gerekir. Saçlarınızın önlerini uzun tutarak alnınızı kapatabilirsiniz. Favorilerinizi geniş ve kısa tutmanız yüzünüzü dar ve daha kısa orantılı bir yüz olmasını sağlayacaktır. Uzun bir yüz şekliniz varsa ve gür saçlara sahipseniz çok şanslısınız. İstediğiniz her türlü modeli uygulayabilir hatt saçlarını uzatmak isteyenleriniz varsa rahyatlıkla uzatabilirsiniz. Aynı zamanda yüz şeklinizi saçlarınızla dengeleyebilirsiniz. 

 

 

Yuvarlak Yüz Şekline Sahip Erkekler

yuvarlak_yuz_sekline_sahip_erkekler 

 

Yuvarlak bir yüz hattınız varsa, saçlarınızı kısa kestirmek ya da geriye doğru yatırmak iyi bir tercih olacak.. Ayrıca saçlarınızın yan tarafa doğru kabarmasını önlemelisiniz.

Eğer biraz fazla kilolarınız yüzünden yuvarlak bir yüz şekline sahipseniz, boynunuzu daha uzun gösterecek modellere ihtiyacınız olabilir. Bunun için saçlarınızın yanlarını kısa kestirip üst taraflarını biraz daha uzun tutarsanız dengeyi sağlamış olursunuz. Hatta uzun saç kullanıyorsanız serbest bırakmak yerine topladığınız zaman yüzünüzdeki olumlu değişimi ayna karşısında farkedeceksiniz. 

 

 

Üçgen Yüz Şekline Sahip Erkekler

ucgen_yuz_sekline_sahip_erkekler 

 

Üçgen yüz tipine sahipseniz, yanlardan kısa, üstten uzun saç kesimi seçmelisiniz. Dikkatini çene sivriliğinize odaklayacak modellerden uzak durmanız gerekir. Sakal uzatmayı tercih ederseniz eğer; sakallarınızı oval şekilde uzatıp kestirirseniz çenenizin sivriliğini yumuşatacak ideal bir yüz tipi olmasını sağlayacaktır. 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI
SEPETİM

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin