İrem Topçu
İrem Topçu / Stilist
12.02.2018

Yol Yakınken Dönün! Tarz Olacağım Derken Göz Çıkaran Davranışlar

 

1- Vücuda Bol Kıyafetler

vucuda-bol-kiyafetler

En büyük fobilerinden birinin aşırı dar ve hatları fazlaca ortaya çıkaran kıyafetler olduğunu çok iyi biliyorum. Ama az da olsa bu fobinden kurtulmalısın yoksa sonucu büyük bir felakete dönüşecek. Vücuduna tam oturmayan bir takım elbise, davetini faciaya dönüştürecek ve seni rezil edecek bunu sende biliyorsun. Eminim senin gardrobunda omuzları, paçaları ya da kolları bol kıyafetlerin var lütfen durma da terzine koş. Vücut tipine uygun daralttır.

 

 

2- Kısa Kollu Gömlek Felaketi

kisa-kollu-gomlek

Erkek 10 yaşında da olsa 100 yaşında da olsa şu kısa kollu gömlekleri giymemeli. Özellikle kilolu iseniz hiç bir şekilde şansınız yok. Sizi itici hale getirecek ve imajınızı olumsuz yönde etkileyecektir. Bu yüzden giymemeniz sizin yararınıza olacaktır. Onun yerine yazın keten gömlekleri giyerek rahat ve daha tarz bir görünüm elde edebilirsiniz. Zayıf iseniz çizgili kısa kollu gömlekleri bsic t-shirtler ile şansınızı deneyebilirsiniz. 

 

 

3- Kirli Ayakkabılar

kirli-ayakkabilar

Düşman ayağa bakar diye boşuna dememişler. Hangi ortama gireceksen gir ayakkabılar daima dikkat çeker. Kirli ve özensiz bir imaj vermek istemezsin. Her ne kadar eski olsalarda temiz olmaları senin kişiliğini ortaya koyar. Boyamaya el verişli bir ayakkabı ise öncelikle kirini nemli bez yardımı ile deforme etmeden temizlemeli daha sonra boyamasını yaparak çok daha güzel sonuçlar alabilirsin.

 

 

4- Yanlış Paça Boyu

yanlis-paca-boyu

Paçaların seni özensiz ve rezil gösterebilir. Ya da doğru paça boyu ile kombininin bütünlüğünü sağlayabilirsin. Çok uzun bırakıldığı zaman kat yapmış paçalar imajını yerle bir edecektir. Çok kısa paçalarda komik görünmene neden olacaktır haa paçalarımı boyuma göre ayarlattırırım, ister katlar tarz yaparım ister tam boyuma göre giyerim diyorsan çok doğru bir karar. İdeal paça boyun için sana yardımcı olabiliriz. Öğrenmek için buraya tıklayabilirsin.

 

5- Kemer – Ayakkabı Uyumsuzluğu

kemer-ayakkabi-uyumsuzlugu

Klasik giyindiğin zamanlar da kemerinle ayakkabının aynı renkte ya da benzer renklerde olmasına özen göster. Spor giyineceksen de daha kalın kemerler tercih edebilirsin ama yine ayakkabınla uyumunu sağlaman gerekecek. Alışverişinde her zaman dikkat etmelisin, ayakkabılarını biliyorsun kemerlerini ona göre seç.

 

 

6- Renklere Boğulmak, Gösterişli Takılar

gosterisli-takilar

Aksesuarlar, takılar her zaman gerekli fakat saçmalayacak ya da abartacak olursak tam bir felakete dönüşeceğinden emin olabilirsin. Aşırıya kaçmak fazla parlak takılar kullanmak yerine olabildiğince maskülen takılar seçmelisin. Bileklik gibi aksesuarların seçimi konusunda biraz daha dikkatli seçimler yapmalısın. Renkler konusunda sen sen ol benzer renklerde takıları bir arada kullan yoksa hoş görüneyim derken komik duruma düşersin. Dikkat çekmek, göz çıkarmakla değil göze hitap etmekle olur ;)

 

Biz Coulfate de bu hatalara düşmemen için gece gündüz çalışıyoruz. Gel ve en güzel kombinlerin sahibi sen ol. :)

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI
SEPETİM

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin