Vintage Giyim

Vintage Giyim Tarzı ve Kombin Önerileri

Son yıllarda oldukça popüler bir hal alan vintage akımı, moda dünyasında da sıklıkla karşımıza çıkan bir tanım haline geliyor. Vintage giyim tarzı, her geçen gün bayanlar kadar erkeklerinde dikkatini çeken akımlar arasında yer alıyor. Türkçe karşılığı bağ bozumu olan vintage kelimesi, tekstil ürünlerinde geçmiş döneme ait özel ve tek ürünler ya da koleksiyonlar için kullanılmakta olan bir terimdir.

Bu akımda, antika gibi eski ürünler değil, 10 – 30 yıl arası, birbirinden farklı akım ve tarzları yansıtan tekstil ürünlerinden bahsedilmektedir. Bir ürünün bu tanıma uyması için, sadece eski bir ürün olması yeterli değildir. Belli bir dönemi yansıtması gerekmektedir. 30’ların ruhu, 70 – 80 – 90’ların ruhu gibi konseptler altında farklı kreasyonlarda bu modeller sunulmaktadır.

Vintage Giyim ve Retro Tarz Arasındaki Fark Nedir?

Vintage giyim, belli bir döneme ait üründür. Yani bu ürün, yansıttığı dönemde üretilmiştir. Özellikle bu ürünlerin satıldığı dükkanlar bulunmaktadır ve ikinci el olarak alınmaktadır. Bir moda terimi olarak en net anlatımı, geçmişin modasına ait ürün olarak tanımlanır.

Retro ise, kelime anlamı olarak geçmişe ait gibi demektir. Bu ürünler, vintage görünümlüdür ancak eski değildir. Yine belli yıllara ait modaları yansıtır ancak yeni üretilmişlerdir. Moda dünyasına damgasını vuran ve yılların unutulmayan modelleri günümüzde hala üretilmektedir. Retro tarz giyim tercih eden erkekler, vintage ürün aramaktansa, Retro ürünleri tercih etmektedir.

Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin