Turuncu ile Uyumlu Renkler

Turuncu renk giyim erkeklerin tek parça olarak kullanmaktan korktukları kıyafet ve kombinleme konusunda en çok zorlandıkları renk olarak bilinir. Doğru renk uyumu ve parçalar ile tercih edildiğin de dikkat çekici, gözleri kombine çivileyen renktir. Dönemin en sıcak rengi seçilen renkler arasında yer almaktadır. Başlı başına canlı ve enerji verici bir renk olan turuncu ile mavi, beyaz, siyah bej, lacivert, gri, sarı ve petrol yeşili renkleri kombinlenebilir renkler arasında gelmektedir. Yaz mevsimin de açık ve canlı renkler ile kış mevsiminde daha softbola ve koyu renkler ile tarz birçok kombinler oluşturulabilir. Uyumlu ve tam tersi kontrast retlerle uyum sağlayan turuncu rengi sokak stiline en çok yakıştırılan renktir. Turuncu renk ile yapılan kombinlere uygun aksesuarlar seçmek önemli kriterlerdendir. Çünkü canlı bir görünüm sergileyen turuncu kıyafet daha fazla hareket istemeyen bir giyim rengidir. Bunun için abartılı ve canlı takılar rengin içerisinde avangarda kaçacaktır. Kombinler de minimalist seviyede şık takılar kişiyi tarz alanında bir adım öne taşıyacaktır.

Turuncu ve Mavi Uyumu

Turuncu rengi uyum içerisin de bir tık yumuşatmak için mavi renk kıyafetler yeterli olacaktır. Sonbahar ve yaz mevsimi için uyumlu tercihlerden olan turuncu ve mavi uyumlu bir görünüm içerisinde canlı ve bir o kadar stil bir duruş sergilemekte yardımcı kombin renklerinden olacaktır. Spor yaparken veya sokak stili kombinlerinde tercih edilebilir uyumlu renk kombinlerindendir.

Turuncu ve Beyaz uyumu

Turuncu renge ferah bir duruş kazandıran beyaz yaz mevsiminde şık ve bir o kadar rahat bir kombin imkanı sunar. Beyaz gömlek ve turuncu bermuda şortlar ile şık bir görünüm oluşturmak kaçınılmaz olacaktır. Sokak stilin de salaş bir tişört ve slim fit beyaz bir jean pantolon ile turuncu renk bir bez ayakkabı stili tamamlayan sade ve bir kadar etkileyici bir kombin oluşturacak ve dikkatleri ayaklara çekecektir.

Turuncu ve Siyah Uyumu

Canlı renklere en çok ihtiyaç duyulan ve cesaret edilemeyen tek mevsim kış mevsimidir. Kış mevsiminde kasvetli havayı saran gri bulutların ve siyah tercih edilen kombin kıyafetlerin arasında, turuncu renk bir kazak giyimi bütün kasveti dağıtacak canlılığa sahiptir. Güçlü renk tonu ile sokak stilinde cool tavırlar sergilemek için birebir renk kombinlerindendir.

Turuncu ve Bej Uyumu

Turuncuya nazaran biraz daha ağır renk olan bej rengi turuncu rengini kombinlerde kullanıldığında yumuşatır ve daha kullanılabilir tona getirir. Dekorasyon renkleri için de sıklıkla tercih edilen turuncu ve bej rengi uyumu ideal görünüm oluşturan renk kombinlerindendir. Turuncu ile bej rengi yan yana getirildiğinde pastel bir bütünlük oluşturarak modern çağa uygun bir kombin rengi oluştururlar. Basic tarzda zahmetsiz şıklığı yakalayabilir, sokak stilinde bu iki rengin yanında siyah eklenerek daha tarz bir giyim elde edilebilir.

Turuncu ve Lacivert Uyumu

Turucunun kontrast rengi olan lacivert renk uyumu ile bir çok stilde dikkat çekici bir görünüm elde edilebilir. Özellikle kış mevsimin de canlı renk uyumlu kombin arayışında olan erkekler için birebir alternatif renk kombinasyonlarına örnek kombin renklerindendir. Turuncu kazak lacivert pantolon ve kombinin üzerine lacivert bir kaban oldukça etkileyici bir duruş sergiler.

Turuncu ve Gri Uyumu

Smart casual kombinlerinde ve spor yaparken dahi şık bir görünüm elde etmek isteyen erkekler için alternatif renk kombinlerine örneklerindendir. Smart casual kombinlerinde gri ağırlıklı ise canlı bir etki oluşturmak için turuncu tonlarından yararlanarak kıyafet tercihlerinde turuncu bir parça tercih edilebilir. Aynı şekilde spor eşofmanlar için de detaylarda ve sweatshirtlerde turuncu renk tercih edip tişört ve eşofman altlarında gri renk tercih ederek, renk uyumu yakalanabilir.

Turuncu ve Petrol Yeşili

Yeşil tonlarının rahatlatıcı ve sakinleştirici bir etkisi olduğundan bahsetmiştik. Turuncu rengin bir ton koyusu ile petrol yeşili kombinlendiğinde de farkındalık yaratarak sokak stilin de etkileyici bir görünüm oluşturmak kaçınılmaz olacaktır. Sokak stili dışında takım elbiselerde de detay verilerek turuncu ve petrol yeşili rengi tercih edilebilir. Kadife dokulu petrol yeşili blazer ceket, bej rengi gömlek ya da kazak ve pantolon olarak da petrol yeşili slim fit kumaş pantolon tercih edilebilir. Aksesuar olarak tercih edilecek mendil ve kravatlarda petrol yeşili ağırlıklı olmak üzere turuncu renk detaylı modelleri şık ve bir o kadar etkileyici bir duruş sergilemek kaçınılmaz olacaktır. Özel davetler de renk seçimleri ile iddialı bir görünüm elde etmek isteyenler için iddialı bir renk kombini olacaktır.

Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin