Turkuaz ile Uyumlu Renkler

Egzotik bir renk olan turkuaz, zor kombin edilen renk olarak bilinir. Aslında kıyafet kombinlerinde farklı renklerle bir araya gelmesi kolay renklerden bir tanesidir. Giyim konusunda cesur ve canlı bir enerji yayarak giyenen kişide, kendinden emin bir tavır sergilemesinde yardımcı oluyor. Beyaz ve mavi renk ile kombinlendiğinde sakinleştirici bir etki bırakan turkuaz renk tonları, siyah ve kırmızı renk ile de sert ve sofistike etkilere uyum sağlayabilen bir renk olarak giyimde öne çıkıyor.

Turkuaz ve Kırmızı Uyumu

Turku az ile uyumlu renkler arasında olan kırmızı en çarpıcı uyum oluşturan renk uyumlarındandır. Farklı bir o kadar sade bir görünüm oluşturan turkuaz ve kırmızı uyumu özellikle bahar aylarında şık bir uyum oluşturacak renkler arasında yer almaktadır. Gündelik kombinlerde kırmızı polo yaka tişört ve turkuaz şortlar da iki parçalı minimalist bir kombin görünümü ile uyumlu bir görünüm yakalanabilir. Aynı zaman da sokak stilin de kapüşonlu sweatshirtler ile tercih edilmesi kontrast renk uyumu oluşturularak cool bir tavır sergilemek kaçınılmazdır.

Turkuaz ve Sarı Uyumu

Tatil beldelerinde, plaj kenarında ferah bir görünüm yakalamakta yardımcı iki renk kombini örnek olarak gösterilebilir. İster tişörtler, ister gömlek rengi olarak tercih edilsin dinç bir görünüm elde etmeyi sağlayan turkuaz, sarı ile eşleştirildiğinde mükemmel uyumu yakalıyor. Beach partilerinde turkuaz tropikal desenli keten gömlek ve sarı diz üstü şortlar ile değerlendirilebilen en ferah kıyafet kombinlerine örnektir.

Turkuaz ve Krem Uyumu

Turkuaz ve krem rengi bir arada kullanan kombinler de doğal bir etki, kombini giyen kişide ise sakin bir görünüm verir. Turkuaz ile bir araya gelen renkler genellikle rahatlatıcı etkisi ile en sert rengi dahi yumuşatan bir etki vardır. Takım elbise rengi olarak seçilse dahi ciddiyetin dışında rahatlık hissi verecektir. Yaz mevsimi kır düğünlerinde turkuaz ve krem rengi tonları alternatif renk kıyafet kombinleri olarak değerledirilebilir.

Turkuaz ve Gri Uyumu

İki renkte zor kombinlenen renkler olarak bilinsede birbirleri ile eşleştirildiklerinde mükemmel uyumun sonucunu gözler önüne sererler. Erkek spor giyim kombinlerinde farklı renklerle bir araya gelmeleri ile kolaylıkla uyum yakalanan renklerdendir. Gündelik tarzda turkuaz renk uyumu basic tişört ve gri jean pantolon eşleştirmelerinde zahmetsiz relax bir kombin oluşturulabilir.

Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin