Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
12.02.2018

Takım Elbise Giymenin 10 Altın Kuralı

 

 

1. Farklı Yaka Tipleri

 Sakın hafife alma. Sonra güzelim takımı rezil rüsva ediyorsun. Farklı yaka tiplerini bil ki içine giyeceğin gömlek yada t-shirt kombinin de eğreti durmasın. 

farkli-yaka-tipleri 

 

2. Ceket Kolları Bilek Kemiğinde Bitmeli

 Takım elbise de her şey oran orantıdan ibaret. Uzun kollar tercih edersen o güzelim takım, üstünde emanet gibi duracak. Dinleme sen, bu takım tam üstünüze göre diye direten insanları...

ceket-kollari-bilekte 

 

3. Pantolonun İle Ayakkabın Arasında Biraz Boşluk Kalmalı, Ayaktayken Çorapların Görünsün Demiyorum

 Dediklerimi dikkatle okuduğunu biliyorum, paçaların yerlerde sürünmesin pantolonunu hemen terzine götür ve çoook rica edeceğim, oturduğunda tenin görünmesin takım elbise giydiğinde bir zahmet uzun çorapta giymesini bil.

pantolon-ayakkabi 

 

4. Pantolon Manşetlerini Atın Gitsin

 Kısa veya uzun olman önemli değilll, manşetli paça seni her türlü tarz ve modadan uzak gösterecek. Ve lütfen o asalete o paçaları katlama...Takım elbise de bile bunu yapanlarınız var görüyoruum.

pantolon-mansetleri 

 

5. Takım Elbisede Değişim Zamanı

 Gelenekselden biraz uzaklaşmak kimseye zarar vermez. Davetin konseptine göre yapacağın renkli bir takım elbise kombini, bütün dikkatleri üzerine toplamanı sağlar. Renkli takım elbise miiii diyorsan, tamam dur sakin. O zaman sana tavsiyem yine klişelerden uzaklaşıp desenlere şans tanıman yönünde olacak. Hadi o da olmadı renkli kravatlar dene takımında :) Bir kereliğine de olsa şans tanı, caziben artacak. Bana biraz güven.

farkli-desende-renkte-takim 

 

6. Ceketleri Evde Unutsak Ne Olur?

 Panik yok, daha casual bir görüntü elde edebilirsin. Yelek tercih et, hem hatların ortaya çıkar hem de daha tarz bir görünüme sahip olursun. Bayılırımmm takımın içindeki o efsanevi kesimlerdeki yeleklere:)

yelek 

 

7. Takım Elbise Vakit Kaybı Diyorsan..

 Sakinleşip yerine otur derim sakın ha! Takım elbise giyen erkeğin çekiciliği başka nerede var! Eline hemen bir mezura al ve bedenini ölç.

mezura 

 

8. Otururken Düğmelerini Asla İlikleme

 Kasılmaya ve rahatsız olmaya ne gerek var. Hem tarzını bozma hem rahat ol! Ama ayaktayken 3 düğmeli ceketlerde her zaman ortadaki düğmeyi iliklemeli,2 düğmeli ceketlerde ise üstteki düğmeyi iliklemelisin, ennn sevdiğim kruvaze ceketleri tercih edeceksen alt düğmeyi iliklememelisin sonra da gelip özgüveninden dolayı bana teşekkür etmelisin. :)

ceket-dugmeleri-acik 

 

9. Füme Rengi Takım Elbise Rahatlığı

 Her ortama her kombine uyum sağlayabilen yegane renktir kendisi. Okuduklarından sonra ben bi takım elbise alayım diyorsan bu kesinlikle füme rengi olmalııı.

fume-takim-elbise 

 

10. Kravat Takma Konusunda ise

 Papyon ya da daha ince, naif kravatlar tercih ederek bu zorunluluğu olabildiğince hafifletebilirsin. 

papyon 

 

 En güzelinden bir takım elbise görmek ve satın almak istiyorsan Coulfate her daim yanında. Hadi incelemeye başla.

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI
SEPETİM

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin