Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
10/11/2018

Sonbahar Kış Sezonunun En Şık Aksesuarı: Fedora Şapka

 

 

Sonbahar ve kış aylarının vazgeçilmez erkek şapka modeli olan fedora şapkalar, bu sezon en sevilen erkek giyim aksesuarı arasında. Kadınlarında maskülen giyimde kullandıkları şapkalar arasına giren Fedora şapkalara bu sezon ilgi inanılmaz derecede arttı. Bu yüzden bu konu hakkında sizleri de bir nevi bilinçlendirmek ve tarzınız konusunda harekete geçirmek adına sonbahar ve kış sezonunun en şık aksesuarı olan fedora şapka hakkında yazımı hazırladım.

 

 

sonbahar_kis_aksesuarı_fedora_sapka

En Çok Tercih Edilen Erkek Aksesuarlarından Olacak

Yaz aylarında da sıkça kullandığımız ince veya hasır modelleri, sonbahar ve kış mevsimi için özel olarak üretilmiş kalın kumaşlar ile soğuktan koruyor. Bu sezon haki yeşili, siyah, bordo ve kahverengi tonları ile dikkatleri üzerine çekiyor. Fedora şapkalar, sonbahar kış sezonun en çok tercih edilen aksesuarlarından olacak.

 

 

sonbahar_kis_aksesuarı_fedora sapka

Fedore Şapkalar İle İstediğiniz İmajı Sergilemeniz Çok Daha Kolay

Fedora şapka modelleri ile uyumlu kıyafetlerle kombinlediğinde oldukça şık bir görünüm yakalaman mümkün. Özellikle yarım balıkçı yaka kazak ve sade kabanlar ile kombin yaparsanız fedora şapka ile centilmen bir imaj sergileyebilirsiniz. Hâkim yaka gömlek, bisiklet yaka kazak üzerine kot ceket veya blazer ceketler ile stilize edildiğinde karizmatik bir hava oluşturabilirsiniz. 

 

 

sonbahar_kis_aksesuarı_fedora sapka

Dolabındaki Her Parça İle Uyum Sağlar

Jean kıyafet kombinlerini fedora şapka ile taçlandırabilir, sokak stilini yansıtabilirsin. Ayriyeten fedora şapka cool ve asil bir hava sergilemene yardımcı olurken sende fular ve gözlük gibi küçük eklemeler yaparak imajını üst boyutlara taşıyabilirsin..

 

 

sonbahar_kis_aksesuarı_fedora_sapka 

Aksesuar Seçimlerinde Şapkandan Referans Alabilirsin

Fedora şapka ile kombinleyeceğin aksesuar seçimlerini bazı şapka modellerinin üzerinde şeritler, tüy ve metal gibi süsleme malzemeleri kullanılmıştır. Şapka da kullanılan süsleme malzemelerinden yararlanarak aksesuar seçimlerini yapabilirsin.

 

 

sonbahar_kis_aksesuarı_fedora_sapka

Tarzına Uygun Seçimler İle İyi Bir Görünüm Yakala

Retro giyinmeyi seviyor veya ruh halin retro tarz�� yansıtmak istiyorsa, fedora şapkaların ile hâkim yaka gömlek üzerine yün yelek, hırka ve kaban ile harika bir vintage görünüm yakalarken modaya uygun bir etki de verebilirsin.

 

 

sonbahar_kis_aksesuarı_fedora_sapka

Retro Tarzında Seçimler Yaparak İmaj Değişikliği De Yapabilirsin

Kahverengi ceketler ile mavi rengi özellikle kot mavisi gömlekleri denemeni tavsiye ederim Retro tarzını en iyi yansıtan tarz kombinlerden biridir.

 

 

sonbahar_kis_aksesuarı_fedore_sapka

Vücut Özelliklerine Uygun Seçimler Yaparak İmajını Doğru Yansıt

Vücut tipi ve yüz tipine uygun seçimler yapman kombin yapma aşamasında en önemli kriterler arasındadır. Yüz tipine yakışmayan bir seçim yaparsan imajını zedelemekle kalmaz, kombinini ne yazık ki ortaya çıkartamazsın. Tarz ve özenli bir görünüm için vücut özelliklerini tanıman şart. Şapka seçimlerinde zorlanıyorsan ten renginevücut tipine ve yüz tipine uygun seçimler yapmanda ayrıca stil ve imaj konusunda da yardımcı olacak bilgiler barındıran bloglarıma göz atabilirsin.

 

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI
SEPETİM

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin