Sarı ile Uyumlu Renkler

Sarı ile Uyumlu Renk Kombinleri

Sarı renk güneşin ve ışığın rengi olup ışık kadar güçlü yayılan enerjisi ile dekorasyondan modaya geniş bir alana hitap eder. Uyumlu renkler ile bir araya getirildiğinde pozitif ve canlı duruşlar sergiler. Renk kombinasyonu oluşturmak siyah ve beyaz renkler kadar kolay olmadığı için genellikle kombinler de daha çok detay rengi olarak tercih edilir. Günümüz modasın da yeni sezon ile hemen hemen bütün parçalarda tasarım yönü yüksek kullanılmaya uygun olan ürünler raflarda yerlerini aldı. Bu sezon erkek dolaplar sarı renk kıyafetler ile aydınlanma çağına atlayarak yerlerini almayı bekliyor. Sarı rengin en iyi kombinasyon karşılığı koyu renklerdir. Açık renk kıyafetler sarı rengin canlılığını kıracak gözleri yorma derecesine getirecektir ancak koyu renk kombinasyonları bütünleyici etkiye sahip olup daha ön plana çıkaracaktır. Bu ne denle ren kombinasyonları oluşturmak önemli kriterlerdendir. Koyu renkler kadar soft renkler ile de kombinlenebilen sarı, canlılığını yitirmeden uyum sağlayacak renk kombinasyonlarındandır. Sarı ile uyumlu renkler arasında yaz mevsimin de beyaz, gri, mavi, turkuaz, kırmızı, turuncu, mercan renkleri yer almaktadır. Bununla birlikte siyah, füme, lacivert, bordo, haki yeşili gibi baskın renkler uyumlu olan renk kombinasyonlarındandır. Sarının tonuna göre diğer tercih edilecek renklerinde tonlarında kırılmalar ya da yumuşatmalar yapılabilir. Örneğin; mavi ve limon sarısı yaz mevsimi için uygulanabilirken, kış mevsimin de lacivert ve hardal sarısı renkleri ile eşleştirilir.

Sarı ve Beyaz Uyumu

Yaz mevsimi için ferah ve rahatlatıcı renk etkisi ile uyumlu birçok tarz da kombinler oluşturulabilir. Tatil beldelerinde, plajda, beach partilerinde keten pamuk karışımlı gömlek ve yeni trend kısa diz üstü şortlar ile fresh bir duruş sergileyerek tercih edilebilir kombin seçeneklerindendir. Polo yaka tişört ve Chino pantolon renklerini sarı ve beyaz renkte tercih edip zahmetsiz basic tarzında kıyafet kombinleri oluşturulabilir.

Sarı ve Mavi Uyumu

Mavi ve tonlarının dinginlik verici özelliği sarı rengin yanında yer alabilen renkler arasındadır. Sarı ve mavi renk uyumu oluşturulan kombinler kişiye özgüven ve enerji katacaktır. Huzur dolu, neşe veren bu iki renk yaz mevsimin de kaliteli zamanlar geçirme imkanı sunar. Sarı keten gömlek ve mavi kot şort ile tatil beldelerinde tercih edilebilecek kombinlerdendir. Gündelik giyim de slim fit pantolonlar ile tercih edilebilecek rahat kombin seçeneklerindendir.

Sarı ve Gri Uyumu

Sarı renk ve gri renk uyumu muhteşem birçok kombin oluşturma imkanı sunar. Sarı rengin canlı enerjisi, gri rengin sakinliği ile eşleştirildiğinde yumuşak bir etki ortaya çıkartarak görkemli bir his yayıyor. Gündelik giyim de ve sportif giyim de oldukça uyumlu kombinler oluşturulur. Sarı polo yaka tişört ve gri jean pantolon ile gündelik stil de kombinler, sarı sweatshirt ve gri eşofman altları ile enerjik sportif kombinler oluşturulabilir.

Sarı ve Kırmızı Uyumu

Dekorasyonda, grafik alanında ve moda sektöründe bir arasa kullanılan sarı ve kırmızı renkleri canlı ve dikkat çekici renk kombinasyonlarını oluşturur. Moda sektöründe bir kombin içerisinde tek başlarına kullanmayı tercih etmeyenler için bu iki rengin yanında renk kırılması yapmak uygun olacaktır. Yani kombin içerisinde üçüncü bir renk ekleyerek siyah veya lacivert renkleri ile tercih edilebilir. Sarı ve kırmızı renk uyumu sokak stilin de ve spor eşofman takımlarında en iyi görünüm elde edilir.

Sarı ve Siyah Uyumu

Sarıyla en uygun renk arasında trendlerden asla düşmeyen siyah rengi çarpıcı bir duruş sergilemekte yardımcı renk kombinasyonlarındandır. Sokak stili giyim kombinlerinde sarı ve siyah renk ikilisi kombinde bir araya getirildiğin de özgür bir görünüm sunar. Tarz ve zevk sahibi erkeklerin tercihleri arasında olan siyah ve sarı renk kombinleri kış mevsimin de değerlendirilebilecek en uygun kombin renklerinden olacaktır.

Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin