İrem Topçu
İrem Topçu / Stilist
12.02.2018

“Saçımı uzatmak istiyorum” Diyenlerin Bakmadan Geçmemesi Gereken 5 Başlık

 

 

1- Sabırlı Olmalısın

sabirli-olmalisin

Özenli ve sabırlı olmazsan saçların kulak hizasına gelene kadar yaşayacağın sıkıntı iki katına çıkacaktır. Ama biraz uzamaya başladıktan sonra saçına uygun tarz değişimine geçtiğinde "beklediğime değdi!" deyip keyifleneceksin o yüzden sabır şart :)

 

 

2 - Sağlığını Aksatmamalısın 

sagligini-aksatmamalisin

Saçının sağlıklı ve hızlı uzaması için beslenmenin de iyi ve düzenli olması şart. Dökülmesinden ya da çok yavaş uzamasından şikayetçi isen bir doktora görünmleli. Vitaminlerini kontrol ettirmeli ve doktorunun verdiği takviyeleri düzenli kullanmalısın.

 

 

3- Kendi Haline Bırakmaman Gerek

kendi-haline-birakmaman-gerek

Eğer saçlarını kendi haline bırakacak olursan uzadığına şahit olduğun dönemlerde, cansızlaştığına ve dökülmeye başladığına da şahit olursun. Yapman gerekenler o kadar da zor değil. Tabi ki de doğal yollar ile bakım yapmak en sağlıklı uzatma yöntemlerinden. Hindistan cevizi yağını haftada iki defa saç diplerinde 15-20 dakika kullanman bu durumu engelleyecek ve saçlarını besleyecektir.

Yok ben uğraşamam diyorsan çam terebentin yağı satın alıp şampuanına birkaç damla damlatmayı deneyebilirsin böylece her saçını yıkadığında aynı zamanda beslemiş ve uzamasını hızlandırmış olursun.

 

 

4- Müdahalelerden Kaçınmalısın

mudahalelerden-kacinmalisin

Saçlarını olabildiğince doğal haliyle kullanmaya özen göstermen gerek. Jöle, saç spreyi, şekillendirici vb. ürünler saçlarını matlaştıracak ve yıpratacaktır.

 

 

5- Kendine Yakışan Kesimi Bulmalısın

kendine-yakisan-kesimi-bulmalisin

Saçlarını başarıyla uzattın ama memnun değilsin işte burada tam da yüz tipine uygun saç şeklini bulman gerekiyor. Sonrası zaten karizmana karizma katacak bakımlı ve harika saçlara sahip olacaksın. :) Yüz tipine uygun saç şeklini öğrenmek istersen buraya tıklayabilirsin.

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI
SEPETİM

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin