Mavi ile Uyumlu Renkler

Soft Renkli Panolu Gömlek Ve Buz Mavi Şort Erkek Kombin

FİYAT BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Mavi Kırçıllı Gömlek - Dar Paça Mavi Jean Kombin

FİYAT BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Kadife Hırka ve Taş Rengi Pantolon Erkek Kombini

FİYAT BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Büyük Beden Bordo T-shirt - Mavi Kot Pantolon Kombini

FİYAT BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Açık Mavi Kırçıllı Gömlek - Lacivert Şort Kombin

FİYAT BİLGİSİ İÇİN TIKLAYINIZ

Mavi rengi hayatın birçok alanında görülen ve değerlendirilen renklerdendir. Bunun sebebi mavinin insan ruhuna verdiği sakinlik ve kullanıldığı alanlar da sonsuz enerji kazandırmasıdır. Psikoloji alanında olumlu hisleri harekete geçirirken, dekorasyonlar da kullanılması dahilin de sakinleştirici, moda alanında da özgür ruhlu ve ferah bir görünüm sunuyor. Mavi renk gökyüzünü, okyanusun rengi olarak biliniyorken, insanlar üzerinde dingin bir ruh halini yansıtır. Pozitif enerji yayması ile rahatlatıcı renkler arasında ilk sırada yer almaktadır. Mavi kendi içerisinde farklı renk armonilerine sahip olduğu için hayatın bir çok alanında kullanılma şansı yüksek renklerden oluyor. Moda alanında kullanılan renklere göre kişilerin üzerinde psikolojik etkilerini en iyi şekilde gözlemlenebilir. Mavinin koyu tonlarını tercih eden erkekler ciddi ve resmi bir karakter kazandırdığı, mavinin açık tonlarını tercih edenler ise duygusal ve sakin karakter kazandırdığı gözlemlenmiştir. Farklı renkler ile mavinin karıştırıldığı; camgöbeği, petrol mavisi gibi elde edilen renkleri tercih edenler de canlı, yaratıcı, pozitif, sanatçı ruhlu bireyler olarak özellikler ile karşılaşılmış. Hayatın hemen hemen her yerinde bu kadar çok tercih edilmesinin sebebi, rengin kendine özgü pozitif yönde kuvvetli olmasından kaynaklanmaktadır. Moda ve giyim alanında kombinler oluştururken mavi renk uyumu içerisinde gündelik hayatta fresh bir görünüm yakalamak ya da takım elbiseler ile özel günler de, iş hayatın da ciddi bir duruş sergilemek için uyumlu renkleri bilmek ve bir araya getirmek önemli kriterlerdendir.

Mavi Renk Nasıl Kombinlenir?

Mavi ile uyumlu renkler giyim bütünlüğü oluşturabilmek için ihtiyaç duyulan renk armonilerini bilmekten geçer. Zor bir olay gibi görünse de o kadar da zor değildir. Doğa bizi asla yanıltmaz ve birçok renk örnekleri de doğadan referans alınabilir. Bu nedenle mavi ile uyumlu renkler kıyafet ve renk kombinleri oluştururken en iyi kaynak doğa olacaktır. Ancak şimdi mavi renk nasıl kombinlenir? Sorusuna cevap arayalım. Yaz mevsimin de canlı ve fresh bir görünüm elde etmek istenilen kombinler de mavi renk uyumu oluşturacak renkler arasında; beyaz, sarı, gri, pembe, kendi tonlarında maviler tercih edilebilir renkler arasında yer almaktadır. Resmi ve şık kombinlerde ise mavi ile uyumlu renkler arasında siyah, lacivert, bordo, gri, kahverengi, yeşil renkleri yer almaktadır. Sokak stilin de ve sportif kombinlerde siyah, kırmız, turuncu, yeşil, sarı renkleri yer almaktadır. Erkek kombinlerin de mavi kombinleri uyumlu kıyafet ve renk seçenekleri arasında kişiye güçlü bir imaj kazandırır.

Mavi ve Siyah Uyumu

Maviye uyumlu renkler arasında yer alan siyah renk, mavinin yumuşaklığını kırarak daha ciddi bir görünüm elde etmeyi sağlıyor. Mavi ve siyah bir arada kullanıldığında modern ve resmi bir görünüm kazanmak kaçınılmaz oluyor. Özel günler için oldukça uygun siyah ve mavi ile kombin oluşturulabilir. Kadife dokuların ön planda olduğu bu sezon da özel davet, kutlama gibi mekanlara davetler de gece mavisi bir blazer ceket ve siyah, gömlek, siyah pantolon, ayakkabı uyumlu kemer ile şık ve göz alıcı bir kombin oluşturulabilir. Metal aksesuarlarla kombini daha çekici bir hale getirmek mümkün olacaktır.

Mavi ve Kırmızı Uyumu

Renk armonilerinde birbiri ile tercih edilen en iyi uyumu yakalayan iki renk arasındadırlar. Ancak sokak stili kombinleri için en uygun iki renk uyumlarındandır. Kırmızı sweatshirt, mavi kot ceket ve mavi pantolon kombinleri ile değerlendirilebilir kombin seçeneklerindendir. Mavi ile kırmızı buluşmasında enerjik, canlı ve enerjisi yüksek iki farklı renk kombinleri oluşturulur. Mavinin özgürlüğü sadece yaz mevsimi ile kısıtlı kalması düşünülemez. Kırmızı ve mavi ile uyumlu kıyafetler kış mevsimin de değerlendirilebilecek en uygun kombin renklerinden olacaktır.

Mavi ve Sarı Uyumu

Doğadan ilham alınarak bir araya getirilen mavi ve sarı uyumu kombinler de kullanıldığında coşkulu bir görünüm sunuyor. Okyanusun özgürlüğü temsil eden mavi rengi ve kumsalın yumuşak dokusunu temsil eden sarı rengi kıyafetleri bir arada kullanmak görkemli bir his yayıyor. Koyu mavi ve kum sarısı ile yaz mevsimin de naif ve neşe içerisinde şık kombinler oluşturma imkanı sunuyor. Kum sarısı keten gömlek ve mavi kot şort ile sahil kenarında, plaj da, ya da gündelik giyim de tercih edilebilecek rahat kombinlerden olacaktır.

Mavi ve Beyaz Uyumu

Mavi ve beyaz uyumlu renk kombinasyonları her zaman ferah ve canlı bir ruh yansıtan kombinasyonlardandır. Mavi renk kıyafet kombinasyonu yaz mevsimi için en uygun değerlendirilebilecek ikili renklerdendir. Kombinler de tercih edilecek kemer, şapka, saat gibi aksesuar seçimlerinde doğanın insanlığa sunmuş olduğu bir diğer renk kahverengi ile değerlendirmek oldukça samimi bir duruş sergilemeye yardımcı olacaktır. Mavi kot kombin olarak yapılan kombinler de beyaz tişört, mavi kot pantolon ve sneaker ayakkabı ile fresh bir görünüm elde edilebilir.

Mavi ve Gri Uyumu

Mavi rengine uyan renkler arasında olan gri renk ile sportif kombinler huzurlu ve sağlıklı bir görünüm elde etmeyi sunar. Eşofman üstü, tişört ve eşofman altı kombinleri ile spor yaparken dahi şık olmak isteyenler için birebir kombin renk seçeneklerindendir. Sağlıklı bir duruş sergileyen mavi ve gri renkleri sokak stilinde de tercih edilebilir renk uyumlarındandır. Doğum günü, parti vs davetler de blazer ceket, tişört ve kot pantolon kombinlerinde de şık bir görünüm yakalamak kaçınılmaz olacaktır. İki rengin uyum oluşturduğu kombinler de ferah ve sağlıklı bir görünüm içerisin de kaliteli zaman geçirme imkanı sunar.

Mavi ve Turuncu Uyumu

Kış mevsiminde çarpıcı bir görünüm sunan mavi ve turuncu uyumlu kombinler sokak stili giyim için iddialı renk seçimleri arasında yer almaktadır. Dikkatleri kombine kilitleyen alarm niteliğin de maviye yakışan renkler den olan turuncu eşofman üstü detaylarında, tişört, pantolon yan dikiş detaylarında değerlendirilebilecek renklerdendir. Kombinlere sportif bir hava katan turuncu renk aksesuar olarak çanta ve çoraplar da değerlendirmek mantıklı hareketlerden olacaktır.

Mavi ve Yeşil Uyumu

İki rengin de güçlü enerjilere sahip olması sebebiyle güçlü karakterli bir imaj sergilemek sokak stilin de tercih edilmesi en uygun kombin kategorilerinden olacaktır. Dekorasyon rengi olarakta tercih edilen mavi ve yeşil uyumu kamaşa sayesinde çağdaş ve karakteristik etkisi ile pozitif enerjisi oldukça yüksek kombinler oluşturur. Trençkot, küba yaka gömlek, slim fit pilili pantolon ile retro modern tarz da bir duruş yakalama imkanı sunar.

Mavi ve Kahverengi Uyumu

Maviye en uygun renk arasında yeni trendlere giren kahverengi genç ve dinç bir duruş sergilemekte yardımcı renk kombinasyonlarından oldu. Canlılığı ve özgürlüğü simgeleyen mavi ve derin anlamı ile olgun bir duruş sergileyen kahverenginin kontrast enerji birliktelikleri kombinlere ciddi bir hava katıyor. Aynı zaman da yeni nesil bir sofistike görünüm sunuyor. Takım elbiseler ile göz alıcı şıklık, gündelik smart casual kombinler ile de karizmatik duruşlar sergilemekte yardımcı renk kombinasyonlarından oluyor.

Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin