Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
03.09.2018

Kusurlarını Örtmek İsteyen Damatlara Tavsiyeler

 

 

 

Kısa Boylu Erkekler Nasıl Damatlık Giymeli?

  •  Doğru damatlık ve ayakkabı seçimi ile kısa boy, problem olmaktan çıkabilir. Öncelikle ceket boyuna dikkat etmelisin. Ceket boyun mutlaka tam kalça hizanda bitmeli. Eğer daha uzun olursa bu seni kısa gösterecektir. Ceket seçimini ise tek ya da çift düğmeli modellerden yana yapmalısın. 

dogru-damatlik-ve-ayakkabi-secimi 

 

 

 

 

  •  İster kısa boylu ol ister uzun boylu, damatlığın mutlaka tam üzerine göre hazırlanmış olmalı. Aksi halde maalesef şık bir damat olamazsın.

kisa-boylu-erkekler-icin-damatlik 

 

 

 

 

  •  Görünüşünü kesmemek için damatlığınla aynı renk bir ayakkabı seçmeni öneririm. Ayrıca ayakkabının altı, tabanı ve kendisi tamamen aynı renk olmalı. Böylece ortada boyunu kesecek hiçbir unsur kalmamış olur. İçten topuklu, boyu uzun gösteren erkek ayakkabılarını inceleyerek damat ayakkabılarında bu şekilde bir model kullanabilirsin. Böylece dışarıdan bakıldığında sıradan bir ayakkabı gibi dursa da içerisindeki topuğu sayesinde seni daha uzun gösterir.

ayakkabi-ve-damatlik-ayni-renk 

 

 

 

 

Kilolu Damatlar Nasıl Damatlık Giymeli?

  •  Düğün öncesi birkaç kilo fazlan olabilir. Ancak küçük hilelerle, olduğundan daha zayıf görünebilirsin. Bu hilelerin en başında tabii ki siyahın gücüne güvenmek geliyor. Fazla kilolarını gizlemek için damatlığında siyah renk tercih etmelisin. Sıralı düğmeli bir ceket yerine kruvaze kesim bir damatlık tercih ederek göbeğini gizleyebilirsin ve mutlaka düğmelerini kapalı kullanmalısın yoksa salaş bir görünüm oluşturarak kilolu görünebilirsin. En önemlisi de dar kesimlerden kaçınmalısın. Bu tarz modeller vücuduna oturacağı için fazlalıklarını ortaya çıkarabilir. Senin için en uygun seçim hafif bol kesim tasarımlar olacaktır.

kilolu-damatlar 

 

 

 

 

Zayıf Erkekler Nasıl Damatlık Giymeli?

  •  Vatkalı modeller tercih etmelisin. Aman ha sakın abartıya kaçma! Fazla dikkat çekmeyecek ama duruşunu daha kalıplı yapacak küçük bir vatka olmalı. Ceket boyun ne çok uzun ne de çok kısa olmalı. Tam kalçalarının hizasına gelecek şekilde bir model seçmelisin.

vatkali-modeller-erkek-giyim 

 

 

 

 

  •  Daha dolgun bir görünüm için ise yelek kullanabilirsin.

daha-dolgun-bir-gorunum-icin-yelek 

 

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI
SEPETİM

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin