Kategori İçin Resim Kravat
Sırala / Filtrele :

Kravat Modelleri ve Kombinleri

Kravat

Kravat, özel günlerde veya iş hayatında seçilebilecek en önemli aksesuarlardan biridir. O asil duruşun büyük detayı olarak kabul edilen kravat, kombindeki uyumu ile çevrenizdekilerin dikkatlerini üzerinize çekecektir. Özellikle takım elbiseyi üzerinizden eksik etmiyorsanız, kravatın gömlek ile uyumunun yanı sıra cep mendili ile uyum sağlaması büyük önem arzeder. Birbirlerinden ayrı düşünemeyeceğimiz bu parçaların uyumunda titiz davranmamız gerekmektedir. Takım elbiseyi oluşturan parçalar pantolon, ceket, yelek ve gömlek olmasına rağmen sadece kravatın yanlış seçimi kombininizi olumsuz etkileyecektir.

Kombine uygun kravatı seçelim tabi ama bir çok kravat modeli var klasik, slim, örgü, pleksi gibi diyenlere şöyle bir önerimiz olabilir. Takım elbise olsun ya da olmasın seçilen gömleğin kumaşı, rengi, deseni ve modeli kravat seçimini etkilemektedir. Gömlek modeli derken, yakası geniş bir gömlek tercih ettiyseniz, geniş kravat modellerine göz atmalısınız. Geniş yaka gömlekte dar model kravat küçük kalacağı için çok hoş olmayacaktır. Tabi gömleğimiz desenli ise sade kravat seçimi on numara olacaktır. Gömleğin ve kravatın çizgili olması istenmeyen bir durumdur. Bunun yanında kullanılacak kravatın takım elbise ile aynı renkte olmamasına da dikkat edilmelidir. Birçok modeli ve rengi ile kravatlarımızı inceleyebilir kombininize uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.

Stil sahibi erkeğin aksesuarıdır kravat. Kravat takım elbise kombinlerinin olmazsa olmaz parçasıdır. Şayet doğru kombinlendiğinde her erkeğe takım elbise yakışır. Sizde takım elbise giymeyi seviyor ama doğru kravatı bulamıyor musunuz? Kravat seçimi bir çok erkeğin zorlandığı konudur. Bir çok kravat modeli olunca haliyle işin içinden çıkması da zor oluyor. Klasik, slim, örgü, pleksi, ipek, saten, kumaş, ekose, sade, klipsli gibi bir çok kravat modeli bulunmaktadır, seçim yaparken kombininize ve tarzınıza en uygun olanı belirlemelisiniz. Peki kombininize uygun kravatı nasıl bulacaksınız? İşte bunun için size pratik ve işiniz kolaylaştıracak bir kaç tüyo verelim.

Kravat seçiminiz de dikkat etmeniz gereken önemli noktalar vardır. Kravatınız kombininizle daima uyumlu olmalısı gerektiğini unutmamalısınız. Şık ciddi ya da sade, tarzınıza uygun kravat seçmelisiniz. Kravatın modelini, rengini ve desenini seçerken hangi ortamlarda kullanacağınızı dikkate almalısınız. Gömleğin renginden daha koyu bir kravat seçmek sizi daha ciddi bir görünüme sokacaktır. Mat renkler her takımla uyumu yakalarlar, mat renkler tercih etmek işinizi kolaylaştırabilir. Üstelik kravatın doğru bedende seçilmesi gerekmektedir, kemerinizin hemen üstünde biten ve boynunuzun etrafını tam saracak bir kravat tercihi yapmalısınız. Kravatın mendille olan uyumu da oldukça önemlidir. Mendil seçiminde deseninin ve kumaşının kravatınız ile aynı olmaması sizi daha şık gösterecektir.

Sezon, mevsim ne olursa olsun klasik giyinmeyi seven erkekler, trendleri, dönemin tarz ve modası takip etmek, şıklığınızı ortaya çıkaracak kombininize uygun kravat modelini bulmanızda yardımcı olacaktır. İş hayatında sıkça gördüğümüz, özel günlerin ise vazgeçilmezi olan takım elbiseleri, tamamlayıcı kravat modelleriyle tarzınızı yaratabilirsiniz.

Kravat seçiminizi yaparken gömlek modelini de göz önünde bulundurmalısınız. Geniş yakalı gömlekler tercih edeceğinizde dar model kravatları küçük kalacağı için geniş model kravatlarla kombin yapmalısınız. Yine desenli gömleklerin sade kravatlarla kombinlenmesi, kombin yaparken hem gömleğin hem de kravatın desenli, çizgili olması hoş olmayacaktır.

Genelde düz renk kravatlar kullanılsa da, iddialı kravatları sade bir takımla kullanmak size stil sahibi bir duruş kazandıracaktır. düz renk gömlekler hemen hemen her kravata uyum sağlarken, çizgili bir gömlekler tercih ediyorsanız kravatın üzerindeki çizgilerle birbirine zıt olması gerekir.

Düz, çizgili, motifli, nokta desenli, ekoseli ve çiçekli olmak üzere çeşitli birçok model olsa da boyuna geniş çizgili, ince çizgili ve çapraz çizgili olan kravatlar kombin yapması kolay olduğu için en çok tercih edilen desen ve modellerdir. Çok uzun kravatlar şık görünmediği gibi kravatı pantolonun içine sokmak ya da kravatın belinizi geçmesi istenmeyen bir durumdur. Kravatlarla yaptığınız kombinlerde renklerin uyumuna dikkat etmeniz iyi olacaktır. Gömleğinizin renk uyumu oldukça önem taşır. Aynı renklerle kombin yapacaksanız aynı rengin farklı tonlarını kullanmayı tercih etmeniz hoş bir görüntü oluşturacaktır. Kişinin kravat seçimi yaparken göz rengiyle uyumuna ten rengiyle kontrasına da dikkat etmesi tarz olmanın anahtarıdır. Kravatla birlikte kullanılması en iyi aksesuarlar biri de kravat iğneleridir. Kravat iğnesi öne doğru eğilmeniz gerektiğinde sarkınca oluşan kötü görüntüyü engellemek için kullanılır. Kravat iğnesi kullanarak bu durumu engelleyebilir seçtiğiniz kravat iğnesiyle de kombininizi daha şık hale getirebilirsiniz. Çoğu zaman tarz yaratmak için kravat iğnelerini kullananlarda vardır. Kravat iğnesini kravatın üst bölümüne takmanız on numara olacaktır. Birçok modeli ve rengi ile kravatlarımızı inceleyebilir kombininize uygun olan ürünü satın alabilirsiniz.

SEPETİM

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin