İrem Topçu
İrem Topçu / Stilist
12.02.2018

İşte Şıklığınızdan Ödün Vermeyin: Business Casual nedir?

Ofiste her gün ne giyeceğin konusunda kafan karışıyor biliyorum. Bunun sebebi ise, şirketlerin giyim kodlarını genişletmesi bununda farkındayım. Business casual, Smart casual, “Free Friday” (Serbest Cuma) ya da “Casual day” gibi giyim kodları var. Yani durum böyle olunca siz erkeklerin kafası bir hayli karışıyor. Bu duruma bir el atmam lazım diyerek ufak tüyolar hazırladım.

 

 

kumas-pantolon

Bu çoğunlukla kumaş pantolon giymen gerekeceği anlamına gelmekte. Kumaş pantolon konusunda da kısıtlamalar getiren şirketler yok değil fakat pantolonların her zaman düzgün ve düzenli görünmek zorunda.

 

 

kanvas-pantolon

Kanvas pantolonlarını da tıpkı takım elbiselerin gibi daima ütülü ve jilet gibi tutmalısın. Jeanlerini unutmalısın artık, yani anlayacağın seni uğraştırmaya devam edecek bir giyim tarzı daha.

 

 

yakali-yakasiz-tshirtlere-veda

Üst kısımda ise yakalı/yakasız bütün t-shirtlere veda etmelisin. Slim fıt gömlekler tercih etmen gerekecek.

 

 

oxford-tipi-ayakkabi

Ayakkabı konusunda spor yerine Oxford tipi bağcıklı ayakkabı tercih edebilirsin.

 

 

farkli-renklerde-blazer-ceket

Farklı renklerde blazer ceketler  tercih edebilirsin veya farklı dokularda yelek giymeyi deneyebilirsin.

 

 

aksesuarlar-onemli-business-casual

Aksesuarların ne kadar önemli olduğunu hep söylüyorum hadi tekrar söyleyeyim. Business Casual giyim tarzının da vazgeçilmezi aksesuarlardır. Aksesuar da kesinlikle klasik saatler, yüzük, broş vb. tercih etmen gerekiyor.

 

 

Kısaca özetlemek gerekirse Business Casual, Business giyimin biraz daha yumuşatılmış biraz daha rahatlatılmış şekli diyebiliriz. Business Casual giyim tarzına uygun, en iyi ürünler ve kombinler ise tabi kiii Coulfate'de. 

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI
SEPETİM

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin