Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
23/06/2018

Gri Takım Elbise Nasıl Seçilir ve Nasıl Giyilir?

 

 İlk olarak sözlerime, gri takım elbiselerde bütün takım elbiselerde olduğu gibi dikişine ve üzerine tam oturmasına dikkat etmen gerektiğinden söz ederek başlamak istedim. Özellikle omuzların ne geniş, ne de dar kalması iyi olmayacaktır. Bu püf noktadan sonra başlayabiliriz. :) 

 

 

  •  Açık gri takım elbise hem şık hem de spor kullanıma çok uygun parçalardır. Çünkü bu renk takım elbiseyi kullanan her erkeğin fit ve genç görünmesi kaçınılmaz. ;)

spor-gorunum-icin-gri-takim-elbise 

 

 

  •  Gri takım elbiseler sıcak havalar için de ideal bir seçim olacaktır.  Klasik siyah ya da lacivert takımların yerine gri kullanımı, bahar ve yaz aylarında seni oldukça rahatlatacaktır. Ancak açık renkli kıyafetlerin kolayca kirleneceğini aklından çıkarmamalı ve açık gri takım elbise tercih ettiğinde daha hassas olmalısın. 

sicak-havalarda-gri-takim-elbise-tercih-etmelisin 

 

 

  •  Yalnızca içine giyeceğin farklı renklerdeki gömlekler ile gri takım elbiselerini rahatlıkla çeşitli görünümlere sokabilirsin. Örneğin beyaz gömlek kullanımı senin için en güvenli liman olacaktır. Bu aynı zamanda istediğin fit görünümü de sana sağlayacak merak etme. :) 

farkli-hava-icin-gri-takim-elbisede-gomlek 

 

 

  •  Mavi gömleğin her tonu ise gri takım elbisene uygun olmayacaktır. Koyu mavi yerine beyaza yakın olan pudra veya bebe mavisini tercih etmende fayda var. 

gri-takim-elbiselerde-bebe-mavisi-acik-mavi 

 

 

  •  Eğer koyu tenliysen ve çarpıcı bir görünüm istiyorsan gri takım elbisenin içine siyah boğazlı kazak ya da gömlek giyebilirsin. ;) 

koyu-tenlilerde-gri-takim-elbise 

 

 

  •  Gri takım elbiseye hangi renk gömlek tercih edersen et uyum konusunda sıkıntı yaşamazsın. Gömlek ve bazı tamamlayıcı aksesuarlar (ayakkabı rengi ve mendil) ile uyumu sağlayabileceğinden eminim. 

gri-takim-elbisede-uyum 

 

 

  •  Kravat ve mendil seçiminde benzer renkler veya aynı renk ise bile farklı çizgilere ya da desenlere sahip kombinlemeler daha hoş bir görüntü sağlayacaktır bana güvenebilirsin. Bu durum aslında şıklığın temeli, yoksa baştan aşağıya aynı kumaşı giyip çıkardık değil mi? :) 

gri-takim-elbiselerde-mendil-kravat-farkli 

 

 

  •  Aksesuar tercihinde ise saate yer vereceksen eğer hardal sarısı kordona sahip bir saat takabilirsin. 

gri-takim-elbisede-aksesuar-hardal-sarisi 

 

 

 Verdiğim bilgiler doğrultusunda kendine harika bir kombin ayarlamak istersen senin için halledebilirim, Coulfate hizmetinde. :)

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI
SEPETİM

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin