Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
25/09/2018

Erkeklerde Ten Rengine Göre Şapka Seçimi

 

 

 Şapka seçiminde kriter olarak sadece kişiniz yüz tipini belirlemek esas değildir. En iyi sonuca ulaşmak için: yüz tipini, saç ve ten rengini hatta boy uzunluğunu analiz etmek gerekir. Yani şapka seçimlerinde kişinin yüz şeklinden ziyade boyu , ten rengi, saç rengi gibi kriterleri de değerlendirmek gerekir. 

 

 

 

1 - Ten rengin açık tonlarda yani beyaz bir tene sahipsen; kıyafet renklerinde olduğu gibi, şapkalarının renkleri konusunda da en az sıkıntı yaşayan ten rengine sahipsin. İster koyu renk istersende açık renklerde şapka seçimleri yapabilirsin. Ama klasik giyinmekten yana isen yeşil, bordo, lacivert ve siyah tam sana göre. Saç rengin kumral veya sarı ise; kırmızı, kahverengi, siyah ve gri, beyaz renk alternatifleri senin için uygun olacaktır.

 ten_rengine_gore_şapka_secimi

 

 

 

2 - Ten rengin Buğday ise: Daha çok ara renkleri tercih etmeni öneririm. Özellikle açık kahverengi, karamel, hatta sarı rengi tam senin rengin. Siyah ve haki renklerini de tercih edebilirsin.

ten_rengine_gore_şapka_secimi

 

 

 

 

3 - Ten rengin Kumral ise: Ana renkleri tercih edebilirsin. Mavi ve kızıl tonları yüzünüzün rengini ortaya çıkararak canlı bir görünüm elde etmene yardımcı olacaktır.Kahverengi saçlara sahipsen yakışacak renkler arasında siyah, çikolata rengi, mavi tonları senin için uygun olacaktır.

ten_rengine_gore_şapka_secimi

 

 

 

 

4 - Ten rengin Esmer ise: Kesinlikle soluk renkleri kullanmamanı öneririm. Net renkte ve desensiz şapkaları tercih etmelisin. Siyahsa siyah, kırmızı ise kırmızı. Gri şapkalar yüzüne gölge düşürecektir. Canlı değil de pastel renkler tercih edecek olursan, cildin soluk gözükmesi söz konusu olabilir. Siyah saçlara sahipsen; uygun olan renkler arasında da başta bordo olmak üzere mavi, beyaz ve bordo-kırmızı renkler tercih edilebilir.

ten_rengine_gore_şapka_secimi

 

 

 

 

5 - Elbette tüm bu renk seçimleri kıyafete göre de ayarlanmalıdır ancak kış günlerinde üşümemek ve şıklığı da elden bırakmamak adına bu tüyoları aklından çıkarmamakta fayda var.

ten_rengine_gore_şapka_secimi 

 

 

 Bilinçli Alışverişler..

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI
SEPETİM

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin