Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
04.09.2018

Erkeklerde Saç Yağlanmasını Önleyecek Tavsiyeler

 

 

Muhtemelen her insanın ortak sorunu olan saçta yağlanması problemidir. Aslında bu durum saçlarınız ile alakalı değil Beyler, saç derisi ve yağ bezleri ile alakalıdır. Saçların yağlanması bir problem değil, problem olan kirli ve bakımsızlıktan yağlanmasıdır. Saçların güçlü çıkması için yağlanmaya da ihtiyacı vardır. Aşırı yağlanma sonucu saçlarınızın doğal kalitesi kaybederek geçici saç dökülmelerine, deride kepeklenme, sivilcelenme, saç tellerinde kırılma gibi önemli problemler neden olacaktır. 

 

sacyaglanmaları

 

 

 

Saçlarınızı nemli tutmanız bu sorunu önleyecektir. Nem dengesini saç maskeleri ile sağlayabilirsiniz. Bu tür uygulamalar saçlarınız sağlıkla parlamasına ve hızlı uzamasında yardımcı olacaktır. Sağlıklı, parlak, gür ve canlı saçlar için duştan sonra saçlarınızın nemlendirmeyi ihmal etmeyin. 

 

 

sac_yaglanmasi 

 

 

Saçlarınızı yıkarken sert parmak darbeleriyle veya kaşıyarak değil hafifçe masaj yaparak uygulamanız yeterli arındırmayı sağlayacaktır. Aşırı sıcak, saçlarınızın daha çabuk yağlanmasına neden olacağı için ılık su ile yıkamanız yağlanma oranını aza indirecektir. Saçlarınız yağlanma sorunu yüzünden diğer saç türlerine oranla daha hassastır bu yüzden sık sık ısıyla şekillendirmelere ara vermenizi öneriyorum. Yaz aylarında kurutucularla saçlarınıza işkence etmeyi bırakın! Havlu yardımı ile de bu işlemi yapabilirsiniz. 

 

 

sac_yaglanmalari 

 

 

Aciliyeti olan fön işlemlerini de saçınız tamamen ıslakken değil hafif nemliyken yapmalısınız. İşlem sırasını bu şekilde yaparsanız saçlarınız daha parlak, canlı olacağı gibi aynı zamanda saçlarınıza vermek istediğiniz şekli daha kolay vereceksiniz. 

 

 

sac_yaglanmalari 

 

 

Yağlanmaları azaltmak için kimyasal içeren krem ve saç bakım ürünleri uygulayarak yağlanmalara son veremezsiniz. Yaz��n daha çok raslanılan bu soruna daha geçicilik sağlamak için arındırıcı -kimyasaldan uzak- şampuanlar kullanarak erteleyebilirsiniz. 

 

 

sac_yaglanmalari 

 

 

Yağlanmaları azaltabilmeniz için özellikle yaz aylarında soruna son vermek için içeriğinde çinko içeren bakım ürünlerini kullanmanızı şiddetle öneriyorum. Çoğu zaman başlangıçta sık yıkamak faydalı olsa da, yıkama sıklığını kişisel ihtiyacınıza göre ayarlamak daha uygun olacaktır. 

 

 

sac_yaglanmalari 

 

 

Banyo suyunuza bir miktar elma sirkesi ekleyip son durulamayı bununla yapmalısınız.Saç diplerinizin sık sık yağlanmasına engel olacak bitkisel çözümlerden biri tabi ki diğer saç sorunlarını önleyen süper etkili elma sirkesi. Yıkama sonrasında durulamayı elma sirkesi ile yapmanız saçlarınızda ki olumlu sonuçları beraberinde getirecektir. 

 

 

sac_yaglanmalari 

 

 

Yağlanmalara en çok sebep olan bir diğer durum ise ortak kullanılan taraklardır. Bir başkasının tarağını kullandığınızda onun saçındaki bakterileri kendi saçınıza taşımış oluyorsunuz ve sonucunda sık yağlanmaya sebep olacak durumlarla hatta kepelenme sorunu ile baş etmeniz gerekecek. 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI
SEPETİM

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin