Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
01.09.2018

Erkekler İçin Saç Dökülmesini Önleyecek Tavsiyeler

 

 

Saç dökülmesi; genden gelen bir kalıtsallık ya da psikolojik sebepler veya veya kimyasal kullanımı sonucu dökülmemelere sebep olabilir. Ancak unutmadan söyleyeyim saç dökülmelerinin temel nedenlerinden biri de vitamin eksikliğidir. Bu yüzden vitamin değerlerini de kontrol etmen faydalı olabilir. Vitaminlerini almaya başladığında saçlarında ve vücudunun aktifliğini arttırmış dökülme sorununun ortadan kalktığını farkedeceksin. 

 

 

sacdokulmesi 

 

Saç dökülmesini önlemek için sağlıklı beslen demeyeceğim. Bunu yeterince her yerden duyuyorsun. Ancak senden istediğim vücudunun ihtiyacı olan vitaminleri alman. Bu sayede iç ve dış faktöre karşı daha güçlü saç tellerine sahip olacaksın. Buna göre tüketmen gereken temel besinleri kısaca yazayım sen vitaminleri dilersen doktorundan test sonucun da öğrenebilirsin..

Sana uzun uzun formüller verip kazanda kaynatmanı istemeyeceğim. İsteğin doğrultusunda ve biraz da titiz davranmanı isteyerek bu dökülme olayına son vermeni istiyorum. Umursamayarak kel kalmak senin seçimin tabii.. 

 

 

sacsorunlari

 

 

Yeşil yapraklı sebzeler, badem, ceviz, fındık, kabak çekirdeği, süt ve süt ürünleri (özellikle de yoğurt), deniz ürünleri.. ile saç dökülmesi problemi riskini en aza indirmiş olacaksın..

Çam Terebentin yağı.. Mutlaka duymuşsunuzdur müthiş bir ürün.. Ayrıca dökülme ve cansız saçlara tavsiye edebileceğim tek ürün.

Çam Terebentini yağı güçlü bir yağ olduğu için, asla saça ve saç diplerine direk uygulamayın! Aksi halde saç diplerinde yanma ve tahriş gibi saç derisi problemlerine neden olur. 

 

 

sacsorunları

 

 

Çam terebentini yağını saç için doğal hazırlanan maskelerin içerisine ekleyerek kullanabilirsin.. Çam Terebentinini saç için kullanmanın en kolay yolu, 1 su bardağı kadar şampuana 20-25 damla çam terebebentini ekleyerek kullanmaya başlayabilirsin.. Hazırladığın şampuanı gözle temas ettirmemeye dikkat etmelisin.

Bu yöntem ile saç köklerini besleyecek, saç dökülmesini azaltacak, saçın sağlıklı bir şekilde uzamasını sağlayarak saçlarına en doğal bakımı yaptığını sen de farkedeceksin. 

 

 

sackökleri 

 

Şampuana eklediğin çam terebentini kimyasalların etkisini azaltıp, saç köklerinin güçlenmesini sağlayacaktır. Saç dökülmesini önleyerek daha hızlı ve sağlıklı uzamasına yardımcı olacaktır. Aslında en önemlisi de o uzamasını dört gözle beklediğin saçlarının koparak dökülmesini engelleyecek ve saçlarında kazandırdığı canlılıkla parlaklığını gözlerinle göreceksin.Şampuanın bittiğinde bu formülü tekrarlamanda bir süre kısıtlaması olmadığı için, bakıma devam etmek saçların için son derece yararlı olacaktır.  

Böyle bir uygulamaya vaktin olmadığını düşünüyorsan, güvenilir markaların çam terebentin yağı içeren şampuanlarınıda kullanabilirsin. 

 

 

sac-problemleri 

 

Ayrıca mevsimsel saç dökülmelerini de engellemek için; saç dökülmesini önleyici şampuanlardan faydalanabilirsin. Ama içerisindeki saçlarına aksi yönde yaratabileceği sorunlarla karşılaşmaman adına içeriğini okumalısın. Önüne gelen bakım şampuanlarını almamalısın madem bu yola çıktın, sonucundan memnun kalman için biraz titiz davranmalısın. İçeriğinde neler olmalı? 

 

 

mevsimselsacdokulmeleri

 

 

Mevsimsel saç dökülmelerini engellemek için içerisinde; keratin ve çeşitli vitamin, mineraller bulunan şampuanları kullanarak engelleyebilirsin. 

Şimdi ne yapman gerektiğini biliyorsun. Yazım biraz uzun olabilir ancak senin için en doğal ve faydalı tavsiyelerdi. :) 

 

 

ÜYELERİN BU BLOG HAKKINDAKİ YORUMLARI
https://www.coulfate.com/content/images/thumbs/default-avatar_200.jpg
Serdal Dalgıç
Tavsiyelerini dikkate alacağım . Çok teşekkür ederim :)
SEPETİM

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin