Kravat Kombinleri

Kravat Kombinleri | Erkek

Hey, nedense kravat yıllar boyu erkeklere kasvetli ve sıkıcı gelmiştir. Ben bu ön yargıyı birazcık kıralım istiyorum. Bugün erkek kravat kombinlerinde kravatın renginden kumaşına, şeklinden şemaline ne kadar önemli olduğuna göz atacağız. Kravatın tarihi aslında oldukça eskilere dayanıyor. Yani çok eskiden soğuktan korunmak gibi sebeplerden ötürü kullanılan kravat günümüzde erkek giyiminin en önemli tamamlayıcılarından biri haline gelmiştir.

Erkek kravat kombini neyle ve nasıl kombinlenir?

Yün,saten, keten, örgü gibi türlere sahip olan kravat farklı desenler ve ölçülerle de karşımıza çıkarak, alternatiflerini çeşitli kombinlerde kullanmamız için bize olanak sağlamaktadır.Şimdi kravat denince akla ilk takım elbiseler gelmektedir. Beyler şimdi eğri oturup doğru konuşalım ki erkeklerde takım elbisenin duruşu, görünüşü ve yaşam tarzını değiştirdiği bir gerçek. Fakat tek başına takım elbise meyvesiz ağaç mı desem, kuru fasulyesiz pilav mı desem? Yani kravatsız olmaz. Siyah slim fit bir takım elbisenin içine yine ince kesim siyah bir kravatla ister ciddi bir iş toplantısı ister bir düğün ister bir organizasyon. Bingo! ortamın yıldızı sizsiziniz.Gideceğiniz mekan hafif salaş bir mekansa spor bir takım elbise içine desenli kravatlardan takarak küçük detayların ne denli olduğunu herkese kravat kombininizi gösterebilirsiniz. Yaka mendilinizle uyumlu yahut tam zıttı renklerde kullandığınız kombininiz de herkes size bu işten anladığınızı söyler gibi bakacak bizden söylemesi. Mevsimlere ve tarzına dikkat eden beyler için kışın örgü detaylı kravatlar hem takım elbiselere hem de kazak gömlek ikisine oldukça yakışmaktadır. Gömlek kravat kombinleri erkeklerin hep klasik renkler olan lacivert, siyah, kahverengi gibi renklerde tercihi olsada aslında daha canlı renklerinde her mevsim tercih edilebilir ve kombinlerin yıldızı olabilir nitelikte. Gri slim fit bir blazer ceket altına açık renk mavi kot ve mavi gömlek ile kırmızı bir kravatın uyumu kimsenin gözünden kaçmaz bizce. Loafer ayakkabılarla yazı, oxfordlarla kışı yakasından tutabiliriz. Hepimiz yazın büyük bir bölümünü çalışarak geçirmekteyiz neden çiçek desenli kravatlarla yazı ofise taşımayalım. Şimdi asla hayır diyemeyeceğiniz bir hediyeden bahsedelim genellikle borbo, lacivert ve siyah olarak tercih edilen ipek kravatlar erkekler için en güzel hediyelerden biridir.Zamansız modellerden biri olan klasik modeller, kare desenli yahut çizgili olmaktadır ve yıllardır erkek kravat kombinlerinin demirbaşı olarak görev almaktadır. Kravat mendilleri de kravatlar kadar önemlidir, mediller de konsrastı tutturmak önemli bir noktadır.Son olarak özel gecelerinizde sade kravatlar tercih etmeli ve sadeliğin şıklığı tarzınıza taşımanız gerektiğini söyleyeceğim.

Coulfate olarak erkek kravat kombinlerinde kravatın ne kadar önemli olduğunu biliyor ve her çeşitini farklı farklı kombinlemeyi seviyoruz. Coulfate stilinize yardımcı danışmanlarıyla her ortamda her mevsimde ve her anda yanınızda. Bence tanışmalıyız artık. E hadi bekliyorum, o zaman tarzını keşfetmek üzere, görüşürüz.

Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin