İrem Topçu
İrem Topçu / Stilist
12/02/2018

Kalıcılık İçin Yenilik Rutinin Olacak

Tarz olmak artık kolay Coulfate ailesi olarak biz yanındayız ama bunu nasıl koruyacağını konuşmamız gerek. Yenilik rutinin olmalı.

 

1- Uyumlu mu yoksa abartılı mı?

uyar-mi-abarti-mi

Bulunacağın ortama uygun kıyafet ve aksesurarlarını seçmelisin. Göze hitap eden parçaları seçmelisin. Yıllar sonra arkadaşlarınla bir buluşman var diyelim. Toplantıya gider gibi değil, abartısız daha gündelik şık parçalar seçmelisin. Toplantıya gideceğin de oluşturduğun kombinlerinde de jean rahatlığında kıyafetler yerine modern kesim kumaş pantolon ve uyumlu takımlar seçmelisin. Metal aksesuarlar böyle durumlar için uyumlu parçaların olacaktır.

 

2- Giysinin karakteri ne ?

giysinin-karakteri

Üzerinde bir takım elbise varken daha olgun davranışlarda bulunmalı, kibar ve bir beyefendi gibi davranmalısın. Daha gündeliğe yakın kombinlerinde yani Bussines Casual giyimlerinde ise aktif, özgüven dolu bir tavır sergileyebilirsin. O yüzden giydiklerinin karakterinle uyumlu olması şart. Aksi taktirde " Kalıbının adamı değil!" imaj yargısıyla karşılaşabilirsin.

 

3- Mekanın ve ortamın farkında mıyım?

mekanin-ve-ortamin-farkinda-ol

Komik ve yersiz kombin tercihleri yapmaman için bu madde önemli. Sanat alanında rahat bir işe gireceksen iş görüşmesine gidiyorsun, takım elbiseyle gitmezsin. Resmi bir kurum seni mülakata çağırıyor, spor bir kombinle gitmezsin. Öte yandan, daha ince tercihler yapman, ihtiyatlı davranman gerekebilir; gömlek- blazer ceket kombiniyle gittiğin bir yer için çantanda bir kravatı yedekte tutman, daha klasik aksesuarlar tercih etmen senin zor anlarda kurtarıcın olacak. Nerede hangi takımı hatta hangi renk takımı giymen gerekir ? Kombin öneri ve detayları için buraya tıklayabilirsin.

 

4. Bedenime uygun mu?

bedenine-uygun-mu

Büyüyünce de giyersin dönemi bitti. En sık yapılan yanlış “büyük beden” alma hatası. Vücudunu tanıyıp vücut tipine uygun seçimler yapmalısın. Modayı takip edemesen de modern kesimleri tanımalısın ve şans verip denemelisin. Seçtiğin kıyafetlerin ne çok dar ne de çok bol olmalı. Yeri geldiğinde regular fit yeri geldiğinde slim fit parçalar seçmelisin.

 

Coulfate tarz erkeklere özel, Stil Danışmanları tarafından hazırlanmış kombinlere göz atmalısın.

 

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin