Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
12/01/2019

Ünlü Film Aktörü Tom Cruise' un Kendine Özgü Tarzı

 

Gençlik İdolü: Tom Cruise

Tom Cruise Gençlik İdolü ününü ilk olarak 23 yaşındayken rol aldığı Top Gun filminde, Maverick rolüyle kazandı. Daha sonra başarıları ve tarzı ile tüm dünyada ün yapıp, kadınların rüyalarını süsleyen yakışıklı aktör konumuna geldi. Tom Cruise'un kendine özgü tarzı ve vazgeçilmez parçalarını inceleyelim.

 

 

tom_cruise_blog

Asi Görünümlü Kürk Yakalı Armalı Uçuş Ceketi

1986 yapımı olan ”Top Gun” filminde giymiş olduğu kürk yakalı amerikan ordusunun armalı uçuş ceketi Cruise'un imajını üst boyutlara taşınmasını oldukça etkiledi. Ceketi ile kombinlenen beyaz t-shirt, mavi jean ve bilekleri kırmızı, orta kısmı sarı, uçları yeşil olan kovboy botları ile asi görünümü elde eden Cruise rolüyle tüm dünyayı kendine hayran bırakmıştı. 

 

 

tom_cruise_blog

Bir Zamanlar Büyük İlgi Gören Armalı Yeşil Tulumu 

”Top Gun” filminde giymiş olduğu, armalı yeşil uçuş tulumu Cruise döneminde büyük ilgi görmüş, hatta filmde Tom Cruise, Val Kilmer ve diğer aktörlerin giydiği pilot montları gibi armalı yeşil tulumları da moda akımı yaratmıştı.

 

 

tom_cruise_blog

Balıkçı Yaka Kazakları ile Rahat ve Şık Olmayı Tercih Ediyor

Yıllar geçse de sıkılmadan asla vazgeçemediği kazakları ve süveterleri şüphesiz onun şıklık parçaları arasında. Pilot montları kadar efsaneler yaratmasa da balıkçı yaka veya yarım balıkçı yaka kazaklarını giymekten onu hiç birşey alıkoyamıyor. Galalarda dahi takımlarının içerisine balıkçı yaka kazak giyerek özel günlerde jilet gibi olmak kavramını yıkıp, kazakları ile rahatlığı ve şıklığı seçti. Kendinden ödün vermeyen tavırları ve mükemmel giyim tarzı ile kendini en iyi şekilde ifade etmiştir.

 

 

tom_cruise_blog

Gündelik Hayatında Gözlük Tercihi

Gündelik hayatta salaş ama havalı bir tarza sahip olan Tom, saatleri ve kendini kamufle etmek için de olabilir ama pilot gözlükleri olmadan hala sokağa çıkmıyor.

 

 

tom_cruise_blog

Layer Giyimin Takipçisi

Kat kat görünümü seven ünlü aktör bluz üzeri gömlek, t-shirt üzerine t-shirt veya süveter giyiniyor. Layer modasını takip eden nadir ünlüler arasında.

 

 

tom_cruise_blog

Deri Ceketlere Olan Tutkusu

Ünlü aktörü kırmızı halıda dahi farklı renklerde deri ceketleri ile gömlek, tshirt veya kazakları ile çekinmeden taşıyor. Farklı olmayı farklılıkları denemeyi seven Cruise deri ceketin yanında suet ve mumlanmış ceketler de tercihleri arasında. Ama yine de yıllar geçse de vazgeçemediği parçaları arasında deri ceket yer alıyor. 

 

 

tom_cruise_blog

Kendine Özgü Tarzı

Kısa boylu olması sebebiyle takım elbiselerinin kendisine çok yakışmadığını düşünen Cruise, kendine özgü tarzı ve gülümsemesiyle tüm olumsuz sebepleri olumlu bir özellik ile kapatarak idol olmayı başarıyor. Aslında sadece kıyafet kombin oluşumu kadar imaj konusunda örnek alınacak bir ikon. 

 

 

tom_cruise_blog

Tom Cruise'un Saç Stili

Geçmiş yıllardan günümüze değin farklı ve orjinal saç stillerine sahip olan Cruise her yıl dikkatleri üzerine çekmeyi bir şekilde başarıyor. Sevimli yüz tipine sahip olan aktörler arasına giren Tom Cruise yüz tipine uygun saçlarına form veriyor. Oval yüz tipine sahip olup saçlarının kenarlarını kısa kestiriyor, tepelerini daha uzun olan saç stilini kullanıyor. 

 

Bakımlı olmak tarz olmanın öncelikli ve temel kuralıdır ve ünlü aktör bunu çok iyi uyguluyor.

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin