Elif Bilginer
Elif Bilginer / Stilist
12/02/2018

Türk Erkeğinin 4 Stil Hatası

Ya hu şu hataları yapmayalım artık. Rekabet sıkı öğrenelim şunları.

1. “Büyük al büyük seneye de giyersin!”

Naftalin kokan bu sözden arınmanız lazım. Devir değişti arkadaşlar, değişime, modaya ayak uydurmanın, yenilenmenin vakti geldi. Vücudunuzu tanımalısınız ve ona göre alışveriş listenizi hazırlamalısınız. Çünkü artık stil sahibi bir erkek olma yolundasınız. Alışverişini bedeninin ölçülerine göre yapmalısın. Artık uzun, bol, omuzlardan düşen ceketler yerine slim-fıt giyinmelisiniz.

 slim_fit_takim_elbise

 

2. Kravatınız yer çekimine karşı gelemiyor ondan uzun olsa gerek!

buyuk_genis_kravatlar_işnce_ipekli_kravatlar

Büyük ve geniş kravatlar çoktan raflara kalktı. Onların yerini yavaş yavaş daha ince ve ipekli kravatlar alıyor.

Kravat boyunuzu iyi ayarlamalısınız kemerin üzerinden gömleğinizin gözükmesine müsade etmemelisiniz. Pantolonunuzun fermuarına gelene kadar da uzun bırakmamalısınız. Kravat boyu kemerin hemen üzerinde bitmelidir. 

Dikkat etmeniz gereken diğer önemli konu kravatın iç kısmının kemer hizasında olmasıdır. Fazla uzun olması tarzınızı bozabilir.

 

3. Katlanan paçalar, tarzı bozan en büyük unsurlardan biridir.

pantolon_pacalarinin_kivrilması 

Kendi çabalarınızla içe kıvırdığınız paçalar hemen kendini belli eder. Birde ütü uyguladığınızda paçada oluşan iz sizin imajınızı zedelemeye yetecektir. Bunların oluşmasına izin vermemelisiniz. Stil Danışmanınızle dost olmaya bakın ve pantolonlarınızın bilekte toplanmamasına özen gösterin.

 

4. Ceket kol boyunuzu ve gömlek kol boyunuzu iyi ayarlayın!

manset_ve_ceket_kol_boyu

Hepinizin bildiği fakat üzerinde durmadığı konulardan biri de gömlek manşetininin ceket kolundan bir tık uzun olması gerektiği. Ayrıca kol boyu bileğinizde bitmelidir. Pekala bu şekilde kullananların arasında teknik hatalara maruz kalanlarda var. Bu kuralı uygulamaya çalışırken gömleğin gözükmesi için ceketin içerisinden gömleği zorla çıkartan, ceketinin kolunu da yukarıya sıyıran ceket kolunun kat kat oluşmasına sebep olan arkadaşlardan bahsediyorum. Bu hareket sizin ciddi anlamda imajınızı zedeleyecektir. Giyinmeden önce Stil Danışmanınızla bu hataları düzeltmelisiniz.

Sadece gömlek manşetiniz ceketinizinin kolundan bir tık gözükecek.

Dolabınızda kolu uzun palto, ceket, gömlek varsa hemmen stil danışmanınızla neler yapabileceğiniz konusunda tavsiyeler aqlmaya bakın.

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin