Şebnem Topçu
Şebnem Topçu / Stilist
12/02/2018

Tarz Sahibi Olma Yolunda 9 Altın Başlık

 

 

1- Kendini Tanı!

kendini.tanı.

Vücut tipini tanıyarak giyin. Mesela; kısa paçalı pantolonları bacak boyu kısa olan erkeklere önermiyorum. Pantolonu kısa kullanmak bacak boyunu daha da kısa gösterecektir. Bacak boyun uzunsa rahatlıkla giyebilirsin. V yaka t-shirt, boynu ve boyunu uzun gösterir. Slim fit kesimler de vücudunu daha fit gösterir.

 

 

2- Gereksiz Parçaları At Gitsin!

gereksizparçalardan.kurtul

İyi giyinmek uyumlu parçaları bir araya getirmek ile olur gereksiz parçaları atarak dolabını temizle bu günlük hayatta da sana kolaylık sağlayacaktır.

 

 

3- Rahat Ol

be.cool

Gömlek giydiysen ve kravat takmayacaksan üstten bir düğme açmanın kimseye bir zararı dokunmaz. Bu hem seni daha şık gösterir hem de daha rahat olmanı sağlar.

 

 

4- Biraz Parlamak Herkese İyi Gelir

rugan.ayakkabı

Alışveriş yaparken aklına önce parlak parçalar gelmez ama ben bir düşün derim. Örneğin ayakkabı seçerken parlak ayakkabılar tercih edebilirsin. Lacivert gömlek denim pantolonun altına parlak yüzeyli kahve bir ayakkabı kombinin görüntüsünü ve havasını tamamen değiştirir.

 

 

5- Parçaların Birbirini Tamamlasın

Parcaların.Birbirini.Tamamlasin

Aksesuarların birbiriyle uyumuna özen göster. Birbiriyle uyum içinde olan kemer ve ayakkabının tarzınıza olan etkilerini tahmin bile edemezsin, parçaların uyumu tarzını yansıtmada en önemli noktadır. Mevsime uygun aksesuarlar kullanmalısın. Bu senin imajını çok farklı boyutlara taşıyarak tarz sahibi bir erkek yapacaktır benden söylemesi. :)

 

 

6- Değişimlere Açık Ol

degisimlere.acık.ol

Rahat ve şık olmaksa tercihin takım elbisenin içine hep gömlek giymek yerine basic bir t-shirt deneyebilirsin.

 

 

7- Detayları Önemse

detayları.önemse

Çorap deyip geçme! Kombinlerini Casual mı Bussines mı olup olmadığını yeri geldiğinde çorapların belirler. Bir çorap bile tarzına altın dokunuşu yapabilir o yüzden tarzının bütün parçalarına önem göster. Ayakkabına uygun seçimler yaparak uyumlu kombinler oluşturabilirsin. 

 

 

8- Yatırımı Unutma

yatirimi.unutma

 Kaliteli seçtiğin bir kumaş ya da elbise çoğu kombinin de kurtarıcın olabilir. O yüzden seçimlerini dikkatli ve iyi yap.

 

 

9- Her Parçaya Bir Şans Ver

detaylara.sans.ver

Denemekten bir zarar gelmez o yüzden hiç bilekli bot giymediysen örneğin bir kombinin de bilekli bot kullanarak değişimlerin sana ne kadar iyi geldiğini görebilirsin. Bileklerin kalın olduğu için giymekten çekiniyorsan, botlarının bağcıklarını sıkmak zorunda değilsin zaten serbest bırak ve tarzını bir tık daha yükselt. Denemekten asla korkma, cesur ol!

 

Coulfate ile zaman kaybetmeden en doğru kombinin sahibi olabilirsin. :)

 

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
https://www.coulfate.com/content/images/thumbs/default-avatar_200.jpg
Ercan Alçiçek
Kombinleriniz gerçekten muazzam güzel başarılarınızın devamını dilerim
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin