İrem Topçu
İrem Topçu / Stilist
12/02/2018

Tarz olmak için ilk adım: Keşif

Vücuduna uygun parçalar seçmeli ve uyumlu giyinmelisin. Tarz olmanın altın kurallarından biri de budur. Önünde tercih etmek için birçok alternatif var. Erkek modasının ilerleyişi ortada, her şey hazır halde karşında. Onlarca kategori, yüzlerce farklı parçadan bahsediyoruz. Coulfate; tüm bu parçaları doğru kombinlemen, mekanın ve zamanın şartlarına göre doğru kimyayı tutturman için seninle. Tarz olmak için kendini tanı, kendine güven.

 

 

pantolon paçaları duruşu

Bacak boyun kısa ise kısa ve dar paça pantolon giymeni tavsiye etmiyorum. Kısa pantolonlar bacak boyunu olduğundan daha kısa gösterecektir. Boyunun kısa olmasından şikayetçi isen yapman gereken uzun, modern kesim pantolonlar tercih etmelisin. Vücut tipin için uygun bir seçim olacaktır. V yaka t-shirtler giyerekte boyunu uzun gösterebilirsin. Slim fit kesimler tercih ederek vücudunu daha fit gösterebilirsin.

 

 

Dikdörtgen Vücuda Sahip Erkek Nasıl Giyinmeli?

Dikdörtgen vücut tipine sahipsen; Üst bedeninde bol parçalar ile desteklerken, pantolonlarda slim fit kesimler senin doğru orantıyı yakalamanda yardımcı olacaktır.. Dümdüz aşağıya doğru inen regular kesimlerden uzak durman gerekiyor. Paltolar dikdörtgen vücut tipi için mükemmel bir tercih olacaktır, tıpkı Sherlock’u canlandıran Benedict Cumberbatch’te ki gibi. 

 

 

Üçgen Vücuda Sahip Erkek Nasıl Giyinmeli?

Üçgen vücut tipine sahipsen; Üst bedenin alt bedenin ile uygun orantılı parçalar tercih edebilirsin. Slim fit jean, dar kalçaları destekleyip, vücudunun geniş üst kısmını öne çıkaracaktır. Dolayısıyla özene bezene yarattığın üçgen vücudunu bu şekilde vurgulayabilirsin. :)

 

 

Kare Vücuda Sahip Erkek Nasıl Giyinmeli?

Kare vücut tipine sahipsen; gövde-bacak oranına mutlaka dikkat et, doğru kesim tercih et, böylelikle uzun bi görüntü edinebilirsin. Kesinlikle üst bedeninde yatay çizgili desenlere sahip t-shirt, gömlek vs. giyinmemeni öneririm. Kimse bir balon edasıyla dolaşmak istemez. ;)

 

 

Erkek Gardırop Önerileri

Tarz oluşturma aşamasında gardırobunda giymediğin kıyafetlerden kurtulmalısın. İyi giyinmenin yolu, öncelikle iyi bir gardırop temizliğinden geçer. Her mevsim kullanılabilir ürün imkanı senin için bir kolaylık, istediğin dolabı oluşturmanda bir avantaj.

Bunun gibi birçok detayla, doğru kombini oluşturman için Coulfate stilistleri senin yanında olacak. Kalıcı bir stil, özgüven taşan bir duruş için doğru yerdesin. :)

 

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin