Şebnem Topçu
Şebnem Topçu / Stilist
14/09/2018

Street Style Giyim Tarzı Nedir ?

 

Klişelerden sıkılan, kıyafetleri istediği renk ve modeller ile kombinleyen, özgür giyinmeyi sevenlerin içlerinden geldiği gibi yaşayanların öne çıkardığı sokak stili... Yaratıcılığınızı konuşturabildiğiniz kendi karakteristik stilinizi yansıttığınız özgür bir moda akımıdır. 

 

 

street_style_giyim_tarzi

Moda; sokaklardan, müzik tarzlarından ve çalışma ortamlarından ilham alır.. Nasıl mı? Sokak stili bireylerin kimliklerini vurgular, gerçek hayatı daha iyi yansıtır.

 

 

street_style_giyim_tarzi

Şehir merkezlerine bakıldığında çoğunlukla gençler tarafından benimsenmiş bu akım da bireyler trendleri kendileri belirler. Şöyle ki Hip-Hop ve Rock, Grunge tarzı müzik severlerin giyim tarzı bakıldığında kendisini belli eden oversize kıyafetler ve metalik aksesuarlar taşıyan bir giyim tarzına sahiptir. 

 

 

street_style_giyim_tarziAslında bu tarzı; kombinlerin içerisinde moda olan parçalarında yer aldığı, kendinize yakıştığını düşündüğünüz parçaları harmanlayıp giydiğiniz olarak da görebilirsiniz. 

 

 

street_style_giyim_tarziKurtarıcı ve asla vazgeçilmeyen parçalar arasında; yırttık jeanler, baskılı - baskısız, oversize veya slim fit (hiç fark etmez); t-shirtler, hatta ve hatta sıfır kol salaş sporcu atletleri yer alıyor.  

 

 

street_style_giyim_tarzi

Yaz aylarında basic t-shirtlerinizle keten pantolon veya jeanlerinizi kombinleyebilirsiniz. Hatta kombininize uygun bir gömleği ister üzerinize giyin isterseniz de belinize bağlayarak şık bir tarz oluşturabilirsiniz. Keten gömlek giydiğiniz günlerde size tavsiyem bermuda ya da jean şortlar tercih edin. Ayakkabı olarak hem rahat hem şık kumaş slip-on ayakkabı veya Converse tercih edebilirsiniz. 

 

 

street_style_giyim_tarzi

Kış aylarında kapişonlu sweatshirtlerinizi ister paçaları lastikli eşofman altları istersenizde jean pantolonlarınızla kombinleyin. Bomber ve deri ceket, Trençkotlar.. Hatta blazer ceketler gibi altarnatif seçenekleri çoğaltabilirsiniz. 

 

 

street_style_giyim_tarzi

Laufer ayakkabıları Chino pantolonlarla, bazen de deri detaylı ve yırtık jeanlerin deri kaba botlarla tamamlandığı kombinlerle sokakların tozunu attırın. Converse ayakkabıları, baştan aşağı mavi jean kombinler de..Sneakerlarla kombinlenebilen şalvar model, ağ kısmı dize kadar olan kumaş pantolonlar da sokak modasının öne çıkan parçalarından. 

 

 

street_style_giyim_tarzi

Daha bitmedi! sokak modası kıyafetlerle oldu bitti olayı değildir. Her şeyi kapsayan ve yaratıcılığınızı gösterebileceğiniz sizi yansıtan uyumlu parçaları bir araya getirin. Sokakların ritmine ayak uydurun. Salaş ve dibine kadar rahat hissedeceğiniz aksesuar kullanmakta özgür olduğunuzu unutmayın... Yüz şeklinize uygun karizma gözlükler, saat, bileklikler, uzun veya kısa kolyeler, parmaklarınızı süsleyecek yüzükler, pantolon zincirleri ile kombinlerinizi zenginleştirebilirsiniz. 

 

 

street_style_giyim_tarzi

E saçlar… Saçlarınızı öncelikle yüz tipinize daha sonra da tarzınıza uygun şekillendirin. Şapka ve bere takmaktan çekinmeyin. Kadınlar şapka takan erkeklerin tarzlarına daha karizmatik bir hava kattığını düşünüyorlar. 

 

 

street_style_giyim_tarzi

Peki ya bir stil çantasız tamamlanır mı? Tabii ki de tamamlanmaz. Sokak modasında kıyafetlerden önce, gözleri üzerlerine çekecek parçalar ayakkabı ve çantalarınızdır. Sırt çantalarının ön plana çıkmasıyla, renkli ve desenli sırt çantaları da çoğaldı. Bir çok renk ve desende hatta farklı modellerde, çantaları özgürce kombinleriniz de kullanabilirsiniz.

 

 

street_style_giyim_tarzi

 

Sizleri sitemizde yer alan Street Style kategorisine davet ediyorum. Hem şık hem rahat kıyafetler ile gündelik yaşamınızda da dikkat çekici bir tarz oluşturmanızda yardımcı olalım. Sizler için hazırladığımız çeşitli kombinleri inceleyip, satın alabilirsiniz. 

 

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin