Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
08/11/2018

Sonbahar-Kış Sezonunun En Star Giyim Tarzı: Kat Kat Giyim

 

 

Kat kat giyim ya da diğer ismiyle layer giyim sonbahar-kış aylarının elbette vazgeçilmez giyim tarzıdır. Söz konusu üşümemek, sıcak kalmak olduğunda oldukça sıradan gelebilen hepimiz kat kat giyinmeyi tercih ediyoruz. Hal böyle olunca bu sezon farklı kıyafetlerin bir araya getirilmesiyle sokak modasının en popüler trendi haline geldi. Eğer doğru parçalar ile kumaşları bir araya getirebilirsen şık bir stil ortaya koyabilirsin. 

 

 

erkeklerde_kat_kat_giyinme_modası

Kazak üstü hırka, gömlek üstü hırka, kazak ve mont gibi kat kat giyinme şekilleri olarak zaten kış aylarında her gün uyguladığımız giyim şekillerinden. Bu yüzden biraz daha yaratıcı imaj oluşturmak için biraz daha farklı seçimler yapmaya çalışmalısın. Bu noktada başlangıç için kat kat mont-kaban veya ceket üstü hırka gibi seçenekler kesinlikle denemelisin.

 

 

erkeklerde_kat_kat_giyinme_modası

T-shirtler yaz kış bir erkeğin dolabından çıkmaması gereken parçalardan. T-shirtleri kış aylarında sokak modası tarzı kombinlerinde bir gömlek üzerine fermuarlı kapişonlu sweatshirt ve kalın kaban ile rahatlıkla tarz kombinler çıkartabilirsin.

 

 

erkeklerde_kat_kat_giyinme_modası

Hava biraz daha ılık ise, ilk alt kat için daha ince kumaşlar tercih edebilirsin. Bunun için blazer ceket, kot ceket veya ince kabanlar iyi bir seçim olabilir. Üzerine ise daha kalın hırkalar, kalın kabanlar giyebilirsin. Hatta örgülü yün yelekler ile de ortaya harika kombinler çıkartabilirsin. Bu noktada oversize yani büyük-bol hırkaları, mont, kaban ve ceketleri kullanmakta mükemmel seçimler olacaktır.

Tam tersi şeklinde de seçimler yapabilirsin şöyle ki ilk alt kat için kalın örgü kazak üzerine oversize hırka ve son olarak birde kaban tercih edebilirsin. 

 

 

erkeklerde_kat_kat_giyinme_modası

Kat kat giyim şekillerin de en şık duran ikili olarak sana gömlek ve kazakları önerebilirim. Gömleklerinin içine giyeceğiniz boğazlı kazakları, kazak içine giyilen gömlek kombinleri duruşunu çok farklı boyuta çıkartacaktır. Mevsim geçişlerinde kalın, kışlık kıyafetler fazla geldiğinden, en güzel çözüm yazlık kıyafetleri sonbahar günlerinde ortaya çıkartmaktır.

Yaz aylarında giydiğin oversize bir kıyafetin mutlaka vardır. Onu yazlıkların arasından çıkartıp kışlık kıyafetlerin ile kombinlemeni öneririm.

 

 

erkeklerde_kat_kat_giyinme_modası

 

 

Son olarak tüm bu kombibleri oluştururken renk uyumlarına dikkat etmelisin. Sana bu konuda verebileceğim en güzel tavsiye kontrast renklerle ve ton sür ton şeklinde kombinler oluşturmak senin işini kolaylaştıracaktır. Kontrast renkler için sana önerim; lacivert ile turuncuyu, yeşil ile kırmızıyı daha aşırı zıt bir renk kombini istersen mor ile sarıyı kombinleyebilirsin.. İlla net olmasına da gerek yok örneğin, haki yeşili ile bordoyu da kombinleyebilirsin.

 

Renkleri de kendi tonlarında kombinlerini oluşturmak ortaya güzel sonuçlar çıkartacaktır. Ton sür ton olarak ta lacivert ve tonları, siyah ve tonları, kahverengi ve tonlarını stilize ederek harika kombinler ortaya çıkartabilirsin.

 

 

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin