Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
02/11/2018

Saat Modellerine Göre Kombin Önerileri

 

 

Bir erkeğin aksesuarları arasında en başta( kişiliğinde bir simgesi olarak) saat geliyor. Giymek istediğin saatin tarzı kıyafetinle uyumlu olması gerekir. Doğru saat seçimi çok önemlidir.Aldığın saatinin ebatı bileğine uygun olmalı, vücudunla da orantılı olmalıdır. Yani  zayıfsan eğer kalın saatler kullanman seni daha ince gösterebileceği gibi aynı  zamanda kullanışsız olacaktır. Saatinizin kordonu kemeriniz ve ayakkabılarınız gibi diğer aksesuarlarınıza uygun olmalıdır bu sebeple değişebilen kordonlar önemlidir.

Dijital olmayan saat modellerini jean, gömlek ve bot kombinasyonu ile giyebilirsiniz. Bu kombinle bütün saatler şık duracaktır.

 

 

metal_saat_kombinleri 

 

Daha çok iş oratamlarında özel etkinliklerde takım elbisen ile kombinleyebilir. Metal tokalı kemer ve metal takılarla da destekleyebilirsin. Casual tarzında şık bir kombinle de güzel duracaktır. Saatin metal kasası (saat ekranı etrafındaki çerçeve) diğer aksesuarlarınızın metal aksanlarını tamamlamalıdır. Metal rengi saatiniz yüzüğünüzle de uyumlu olmalıdır. Böylece tüm aksesuarlarınız bir ahenk içinde görünecektir.

Altın rengi bir saat özellikle toprak tonlarında kıyafetlerle uyum sağladığı gibi gümüş rengi bir saat ise özellikle gri, mavi ve siyah ile oldukça uyumludur.

 Bu arada analog olmalı digital olmamasına dikkat edin. Bu tür özelliklerde kıyafetinizi sporlaştırabilir.

 

 

deri_saat_kombin_onerileri

 

 

Daha gündelik spor ve şık kıyafetlerinde deri kordonlu saatleri kullanabilirsin. Kaba, yıpranmış  deri kayışlar Basic tarzında jeanlerle daha çok uyum sağlayabilir. Hatta yıpranmış saatleri Retro kıyafetlerinle de rahatlıkla kullanabilirsin.  

Aslında kombin yaparken ayakkabının rengi saat kordonunun rengine referanstır. Kemerlerini ve ayakkabılarını da aynı renklerde seçmeyi unutma. Kahverengi bir ayakkabı ile siyah kayışlı bir saati mecbur kalmadıkça bir arada kullanmamanı öneriri. hatta mümkünse hiç kullanma derim. Bu durum tam tersi için de geçerli.

 

 

silikon_saat_kombin_onerileri

 

 

Silikon kayışlı saatleri kesinlikle rahat veya sportif kıyafetler için tercih etmelisin. Zaten bu saatler daha çok spor için tasarlanır ve spor stili için uyumludur. Spor yaparken fiziksel hareketleri içeren etkinlikler için klasik saatler uygun olmayacaktır. Ayrıca saatinizin bilekten kopması veya antrenman esnasında parçalanıp kaybolması konusunda endişelenmenize gerek kalmadan, spora odaklanmanıza izin veren donanıma sahip olmalıdır.

 

 

kanvas_saat_kombin_onerileri

 

 

Daha çok aslında dağcılık, doğa sporları, seyahat tutkunlarının kullandıkları saat modelindendir ancak ilgilenenler için Casual giyim ve basic giyim için birebir saatlerden. Oduncu gömleği ve bir jean ile rahatlıkla kombinleyebilirsin.

 

 

cep_saati_kombin_onerileri

 

 

Yadigâr parçalar bir mirasa işaret eder derler.. Vintage takımlarla ve Retro kıyafetletlerle kombinlemeniz anıları taze bırakacaktır Beyler dahası sizi rüküş olmaya iter benden söylemesi. 😊

 

 

 Unutmayın, bir erkeğin en önemli aksesuarı saatidir. 

 

 

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin