Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
07/09/2018

Nişanlanacak Erkeklere Giyim Önerileri

 

 

 

 İlk olarak nişan günün de havanın nasıl olacağını mutlaka bilmelisin, yok zaten kapalı alanda olacak diyorsan hangi mevsimde olacağını göz önünde bulundurman yeterli olacaktır. 

 

 

 •  Nişanlın ile mutlaka uyum içerisinde olmalısın. Davetliler sizin uyumunuz ve şıklığınız karşısında adeta büyülenmeli. :) Uyum için sana verebileceğim en iyi tavsiye nişanlının elbisesinin kumaşından kravat ve cep mendili diktirmen olacaktır. Kumaşı bulmakta zorluk çekeceğini düşünüyorsan, kravatının ya da papyonunun aynı renkte veya benzer tonlarda olmasına özen göstermende fayda var. 

 nisani-olacak-erkek 

 

 

 

 

 •  En çok vurgulamak istediğim konu ise ne olursa olsun ciddi bir ortam olacağı için kıyafetinde ciddi olmalı. Ben rahat bir şeyler giymek istiyordum yaa dediğini duymak dahi istemiyorum. En özel gününde en şık sen olmalısın.

nisani-olacak-erkek 

 

 

 

 

 •  Kravat, cep mendili ve mutlaka aksesuar tercih etmelisin ve mendil katlama şeklini normale oranla farklı şekillerde denemeni öneririm. İşte o zaman diğerlerinden çok daha farklı görünebilecek ve çok daha tarz olacaksın, bana güven.

-nisani-olacak-erkek 

 

 

 

 

 •  Herkes takım elbise giyiyor zaten ben farklı olmak istiyorum diyorsan, yelek ve pantolonunu aynı renk ceketini  farklı renk ve desende giyinmeni öneririm.

-nisani-olacak-erkek 

 

 

 

 

 •  Aksesuarların ile farklı olabileceğini söylememe gerek var mı? Ben yine de söyleyeceğim kravatına takacağın bir iğne ya da ceketinin yakasına takacağın bir broş seni çook daha şık gösterebilir.

-nisani-olacak-erkek 

 

 

 

 

 •  Gömlek seçimlerinde de farklılığı yakalayabilirsin. Düz bir takım giyebilir içine iğneli yaka bir gömlek giyebilirsin hem böylelikle kravatın daha ön planda ve daha yüksek görünecektir.

-nisani-olacak-erkek 

 

 

 

 

 •  Kravatın ile bir fark yaratabilirsin. Birçok bağlama şekli mevcut, beğendiğini seçebilirsin. Yalnız kafanın biraz büyük olduğunu düşünüyorsan tam düğümlü, küçük ise yarı düğümlü bağlama şeklini seçmende fayda var. Senin için beğendiğim bağlama modellerinden birini buraya bırakıyorum.

-nisani-olacak-erkek 

 

 

 

 

 •  Ata yaka bir gömlek giyerek kravatta tercih edebilirsin ama takımına uyumu mükemmel olmalı zira ata yaka gömlek tam anlamıyla smokine yakışan bir modeldir, berbat etmeden giyebilmen çook önemli.

-nisani-olacak-erkek 

 

 

 

 

 •  Kilo konusuna değinecek olursam, göbeğim var ve ben bu durumdan rahatsızım diyorsan ceketinin önünü ayaktayken kapalı kullanmanı tavsiye edebilirim böylece çok daha toplu ve fit görüneceksin.

-nisani-olacak-erkek 

 

 

 

 

 •  Zayıfsan ve bu durumdan rahatsız oluyorsan kombinine yelek te eklemeni önerebilirim, böylece çok daha iyi görüneceksin bana güven. :)

-nisani-olacak-erkek 

 

 

 

 

 •  Kemer ve ayakkabı konusunda boyum daha uzun görünsün diyorsan pantolonunun rengi ile ayakkabının rengi aynı olmalı tabii kemerin de ve çorabından mutlaka sırıtmamalı aynı renklerde olmalı ama zaten uzunum daha da uzun olmaya gerek yok diyorsan farklı renkleri deneyebilirsin.

-nisani-olacak-erkek 

 

 

 

 Hala aklına takılan şeyler varsa Coulfate ile stilistine, istediğini sorabilirsin. 

 

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
https://www.coulfate.com/content/images/thumbs/0003347_200.png
Mehmet Emin DAŞ
Teşekkür ederiz aydınlatıcı bir yazı olmuş.
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin