Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
12/02/2018

Jean Deyince Üzerinde Durulması Gereken 6 Konu

Rahat, dayanıklı ama bir o kadar da giyilmesi zor olan Jeanlar. Dört mevsim Jean rahatlığı hissetmek isteyenler için önerilerim var.

 

1- Kışın giyilen bir Jean yazın giyilirse terleme, kaşıntı gibi sorunlar yaratabilir. Denim, kot veya blue Jean dediğimiz kumaşlar aslında pamuk, likra gibi ipliklerden üretiliyor. İnce denim kumaşlara yönelmek yaz ayları için doğru seçim olacaktır.

jean

 

2- Kumaşların kalitesi de bir o kadar önemlidir. Yaza en uygun kumaş çeşitleri ince olanlardır ve bu kumaşlar sayesinde yaz sıcağı da rahatça hareket edebilirsiniz ve terleme gibi sıkıntılar yaşamazsınız.

yaza uygun chino

 

3- Denim kelimesi kumaşın türü, Jean kelimesi ise pantolonun stilini belirtir. Bu yüzden yaz günlerinde Chino pantolonları göz önünde bulundurabilirsin.

chino pantoon

 

4- Raw denim olarak bilinen işlenmemiş kumaşlı pantolonlar kalın ve sert olmaları nedeniyle kış aylarında giymeni öneririm. Yaz aylarında giymek için pek uygun değillerdir.

Onların yerine yaz aylarında taşlanmış hatta daha havadar olan yırtık jean’leri bi düşün derim.

kalın ve sert jeanler

 

5- Siyahın güneşi çektiğini, beyazın ise ittiğini biliyoruz. O halde yaz sıcaklarında beyaz Jean, kış soğuğunda ise siyah Jean giymende fayda var. Ayrıca renk olarak mevsim modasına da ayak uydurmuş olursun. Nisan ayı yağmur olasılığı yüksek aylardan biridir. Bu yüzden evden hava durumuna bakmadan beyaz jean giyip çıkma bu sana en ciddi uyarım olsun :)

beyaz jean

 

6- Pantolon paçalarını kıvır. Sevmesen bile yazın özellikle spor tarzda giyindiğinde jean pantolonunun paçalarını katlayarak giymeyi denemeni tavsiye ederim. Tabii çoraplarının görünmemesi kaydıyla. Bileksiz patik çorap doğru bir seçim olacaktır.

Paçaları Kıvırıyoruz

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin