Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
08/08/2018

Gri ile Uyumlu Renk Kombinleri

 

 

 Birbirine en çok yakışan renkleri bir araya getirmek ve farklı kombinleri harmanlayarak sadece size özel kıyafet tipleri oluşturmanız mümkün. 

 

 

 

Gri ve Kırmızı Uyumu

Street Style modasının vazgeçilmez rengi kırmızı gri ile çok rahat kombinleyebilirsin. Kırmızı-bordo basic tshirtünü gri ceketinle ve siyah jeanlerinle kombinleyebilirsin. Kombinine yine vazgeçemediğin beyaz sneakerlarını giymeden duramayacaksın.

gri_kirmizi_uyumu 

 

 

 

Gri ve Sarı Uyumu

Gerek takım elbise de gerekse spor giyimde uyum sağlayabilecek renk gruplarına örnektir. Karşılaştığınız kişilerin bakışını isteseniz de üzerinizden çekemeyeceksiniz.

“ Sarı rengi takım elbisenin neresinde kullanayım ? “ mı dedin ? Güldürme beni. Sakın ha gömleğini sarı renk tercih etme! Yaka mendillerin de ve seviyorsan çorapların da küçük detaylarda kullanabilirsin. Belki kravatınızın desenlerin de sarı gri geçişleriyle kullanabilirsin. Bu tüyoları farklı zamanlarda kulanmanı öneririm. Hepsini bir kullanmak seni komik duruma düşürebilir.

Sana canlılık verirdiği gibi çevrende de pozitif enerji saçarsın. Spor giyimde ceketinde ve T-shirtlerinizde sarı rengi kullanabilirsin. Ya da sadece fermuar detaylarında da kullanabilirsin. Gri ve sarı yan yana geldiğin de beyaz rengi de kullanmak fena olmaz. 

gri_sari_uyumu 

 

 

 

Gri ve Yeşil Uyumu 

Biraz güncel biraz da vintage görünüm istiyorsan gri ve yeşil mükemmel uyumunu önerimim. Havanın hafif bulutlu olduğu günlerde kullanabileceğin renk kombinlerinden bir tanesi. Yumuşak etkisinden dolayı samimi bir imaj sergiler. Pantolon da yeşil rengi tercih etiysen ceketinde veya t-shirtün de gri renkte seçmen uyumu tamamlamana yetecektir.

Dilersen tamamen gri kombinlediğin kıyafetini soluk buluyorsan ayakkabı tercihini yeşil tonlarda kullanmanı öneririm. Kemer kullanacaksan ayakkabının renginde kemer tercih edebilirsin. 

gri_yesil_uyumu 

 

 

 

Gri ve Turkuaz Uyumu 

Taammm bir yaz rengi olan turkuaz; Plaja yakışan en güzel tonlardan biri olan turkuaz yaz aylarının vazgeçilmez unisex renklerindendir. Gri t-shitünün altına beyaz pantolonun ile kombinlemek istiyordun ama kirlide olduğunu hatırladın. Sorun yok sakin ol. :) Turkuaz şortun ya da pantolonun beyaz pantolonunun yerini aratmayacaktır. Ayakkabı tercihini ise gri ve beyaz tonlarda tercih edebilirsin. 

gri_turkuaz_uyumu 

 

 

 

Gri ve Turuncu Uyumu

Erkeklerin tek parça olarak kullanmaktan korktukları renkler arasındadır. Ama doğru renkler ve parçalarla kombilediğin zaman gözleri üzerinden almayı engelleyemeyeceksin. Turuncuya yakışan renkler arasında olan gri ile kombin uyumunu sağlaman mümkün.

gri_turuncu_uyumu 

 

 

 

Gri ve Pembe Uyumu

Business Casual ve Street Style hiç bu kadar naif renk uyumu görünmemişti. Gri jean üzerine ise pembe tonların da pudra ya da gül kurusu kadınların erkeklere en çok yakıştırdığı pembe tonlarından olan bir tshirtle uyumu yakalaman mümkün. Bussines Casual için ise pembe tonlarında -modelini desenini sana bırakıyorum ister kırçıllı ister düz- bir blazer ceket, beyaz basic tshirt, ve gri jean. İşte bu! Blazer ceket yerine görselde olduğu gibi omzuna kazağını alarak sıradanlıkdan uzaklaşıp özgüvenini arttıracak gri ve pembe tonların özgürlüğüne yeni bir boyut katacaksın. 

gri_pembe_uyumu 

 

 

 

Gri ve Kahve Uyumu 

Olgun, kararlı bir imaj sergilemek isteyenlerin rengi kahverengi. Günümüzde gri ile uyumu sayesinde Street Style moda renkleri arasına girdi bile. Doğru parçaları doğru yerde kullanarak, kombinine ufak dokunuşlar yaparsan senden tarzı yok. Örneğin kahverengi tonlarında bir ceket ve gri tshirtle kurtaramazsın. Siyah bir Pantolon taba renklerinde bir laufer ayakkabı ile dışardaki rakiplerine ve yağmur mu güneş mi diye kararsız kalan tabiat ananın düşüncelerine karar vermesini sağlayacaksın.

gri_kahve_uyumu 

 

 

 

Gri ve Siyah Uyumu

Gerek spor giyim olsun gerekte takım elbise de gri ve siyah rengin asaletinden payına düşeni alacaksın.Gizemli bir o kadar da asi bir imaj arayışındaysan eğer gri ve siyahın uyumu tam sana göre..

gri_siyah_uyumu 

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin