Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
20/09/2018

Erkek Kışlık Aksesuar Seçimleri ve Kullanım Alanları

 

 

Kış aylarının vazgeçilmez parçaları elbette bere ve şapkalardır.. Saçlarım bozulacak diye bereden uzak bir yaşam sürüyorsan çokta sağlıklı bir birey olduğun söylenemez. Bu soğuklarda hem sağlığın hemde duruşunu olumsuz etkilenirken neden başını eğerek yürüyorsun ki.. Anlamsız.. Saçlarını, bereyi çıkardıktan sonra bozulmayacak şekilde, daha sonra da tarzına uygun şekillendirmelisin. Şapka ve bere takmaktan çekinme. Ayrıca kimsenin söylemeyeceği birşey söyleyeyim sana, kadınlar şapka takan erkeklerin daha karizmatik göründüklerini düşünüyorlar.. 

 

 

 

erkek_kislik_aksesuarlar 

 

 

Bere renk seçimleri konusunda zorlanıyorsan her kombinine uyum sağlayacak renkleri sana kısaca şöyle açıklayayım. Kahverengi tonlarında bir kombin yapmışsan ve kombinini içinde kaybolmayacaksa düz kahve tonlarında bir bere takabilirsin. Alternatif olarak lacivert, yeşil ve bordo renklerinde de seçimler yapabilirsin. Siyah kombin yapmışsan eğer tabii ki siyah bere, ancak renk istiyorsan street style tarzında bir görünüm için yine sade bordo ve gri tonlarında bere takmanı öneririm. 

 

 

 

erkek_kislik_aksesuarlar 

 

 

Casual tarzında bir kombin yapmışsan fötr şapka takabilirsin renk seçimlerinde siyahtan şaşmamanı öneririm. Ancak gerektiği durumlarda tek renk olarak kahve, yeşil, bordo tonlarında da seçimler yapabilirsin. Business tarzında giyinenlerdensen uzun paltolar giymeyide seviyorsan, kürklü börkler giymeni öneririm hele bir de çevrendekiler boyunun paltoyu taşıdığını düşünüyorlarsa yeni bir tarz yaratma aşamasında karizmana desteği olacaktır ;) 

 

 

erkek_kislik_aksesuarlar 

 

 

Soğuk havalarda korunmaktan ziyade tarz için kullanılan klasik erkek şapkaları erkeklerin karizmatik duruşlarına artı bir hava katıyor.. Eğer ısrarla “bere bana yakışmıyor abi ya” diyorsan yüz tiplerine ve saç renklerine uygun bere seçimlerini hakkında yazdığım blogumdan faydalanabilirsin. 

 

 

 

erkek_kislik_aksesuarlar 

 

 

Yağmur ve kar gibi hava koşullarının ile içli dışlı isen sana uygun su götürmez seçenekler de var. Üşümüyorum derken bile çenen titriyor! Bari her ihtimale karşı dolabında sportif kışlık hayat kurtaran aksesuarlardan bulundurmalısın. Spor çoraplar, kışlık eldivenler, bere, şapka ve boyunluklarla soğuğu hafife alacağın günler çok yakın. Spor kıyafetlerinin yanı sıra günlük kombinlerle de kullanabileceğin boyunlukları motor kullanırken, kayak yaparken, koşuya çıktığında bile rahatlıkla giyebilirsin. Boyunluk tek ürün olarak birden çok kombinde kullanabilir, kışa gönül rahatlığı ile merhaba diyebilirsin. Üzerinde yer alan bağlama eklentisi ile istediğiniz an bereye de dönüşebilen kullanışlı boyunluklar, kış soğuklarından korunmanıza yardımcı olacaktır.. 

 

 

 

erkek_kislik_aksesuarlar 

 

 

Kombinlerinde stilini yansıtacak atkılar kullanarak tarzını tamamlayabilirsin. Piyasada kareli, çizgili, yazılı, düz renk olarak atkı ve fular modelleri o kadar çok var ki doğru renk seçimleri ile kombinlerini tamamlaman artık çok daha kolay. Casual tarzı, street style tarzı hatta Business tarzı olsun her tarzda kombinlere uygun atkıyı taktığın anda stil sahibi bir erkekle karşılaşacaksın, deneyip kendi gözlerinle şahit olabilirsin :) 

 

 

erkek_kislik_aksesuarlar

 

 

Hala eldiven takmak sana bir lüks gibi geliyorsa, bu lüksü yaşa derim.. Dolabında hala bir eldiven yoksa artık eldivenlere de yer açmalısın. Doğru yerde ve doğru kombinde kullandığında kıyafetlerinde çekemediğin dikkati eldivenlerinle gözleri üzerine çekebilirsin. Nedendir bilinmez her zaman eldiven takan erkekleri daha havalı buluyorum. Ellerinizden çıkartıp masaya bıraktığınızda bile karizma bir duruşa sahip erkek imajı veriyorsunuz. Benden söylemesi.. Kategorilerimizin arasında bulunan Man in Black kategorimiz hoşuna giden bir üyemiz isen siyah deri eldivenler tam sana göre! Kombinine ve zevkine uygun renk ve modelleri bir çok seçenek içerisinden seçebilirsin. Coulfate de ki danışmanın sana bu konuda yardımcı olacaktır. Tavsiyelerini dikkate almanı öneririm. 

 

 

erkek_kislik_aksesuarlar 

 

 

 

Ense tipi polar kulaklık ve kabaca pc kulaklıkları diye bilinen zamanla müzik kulaklıkları haline gelen kulak üstü kulaklıkları kış aylarında tarz oluşturmada birebir aksesuarlardan. 90ların tozluklarını salaş ve street style tarzı giyimler için bu sezon kullanabilirsin. Kış aylarında kolyelerini sweatshirt, gömlek, ve kazaklarının üzerine rahatlıkla kullanabilirsin. Uzun bir sweatshirt giymişsen uzun ve daha belirgin kolyeler tercih edebilirsin. Pantolonunun içine aldığın gömleğinin üzerine daha kısa ve minimalist bir kolye kullanabilirsin. Çorap seçimlerinde özgür ol. Tek renk veya 2 renk kombinlerinde renkli ve desenli çoraplarla kombinini farklı boyutlara taşıyabilirsin. Kombinine uygun özgür renk seçimleri yapabilirsin. :) 

 

 

 

erkek_kislik_aksesuarlar 

 

 

Kravat seçimlerini de kış aylarında daha kalın ve dokulu kışlık kumaştan üretilen kravatlardan tercih etmelisin. Bu senin trendleri ve mevsime uygun giyindiğin imajını verecektir. Ayrıca zaten kışlık kıyafetlerin arasında saten ya da ince bir kravat hoş durmaz. Kim üzerinde emanet gibi duran bir kıyafet taşısın ki? Bunların yerine daha dokulu olan ince şık kravatlar tercih edebilirsin. 

 

 

 

erkek_kislik_aksesuarlar 

 

 

Saat ve bileklikler her mevsimin şüphesiz en şık duran değişmez aksesuarlarıdır. Kışlık saat seçimlerini deri kordonlu saatlerden yana seçebilirsin. Kıyafetine uygun değiştirebildiğin kordonlu saatler temin etmeni öneriyorum. Bu sayede bir çok kombinine aynı saati farklı kordonlarla kombinleyebilirsin. Eğer siyah giyinmeyi ve metal takılmayı seviyorsan sade metal bir saat ve bileklik tercih edebilirsin. Casual tarzında giyinmeyi ve boncuklu bileklik kullanmayı seviyorsan bileklik seçimlerini küçük boncuklu bilekliler, spor giyim tercih ediyorsan da biraz daha kalın deri ve iplikleri olan bilekliklerden seçebilirsin.. 

 

 

 

erkek_kislik_aksesuarlar 

 

 

Kışlıkları çıkartıp yazlıkları kaldırırken güneş gözlüklerini olduğu yerde bırakmalısın. “Kış aylarında güneş gözlüğü takmaya ne gerek var.” diye düşünüyorsan eğer ciddi anlamda bir yanılgının içerisindesin demektir. Kışın bembeyaz karın üzerine güneş ışınları inmesiyle bu ışınlar ister istemez göze yansıyor ve etkisinin zamanla daha ağır hissedilmesine yol açıyor. Göz sağlığın açısından yanından ayırmamalı güneşli havalarda kullanmanı öneriyorum. Güneş gözlüklerinin yüz tipine göre seçimlerini yapmakta zorlanıyorsan ”Gözlüğün Yüz Şekline Ne kadar Uygun?” adlı blogumdan faydalanabilirsin. 

 

İşte sana kış mevsiminde şık olmanın yolları. Kıyafet sadece dış görünüştür ancak dış görünüşün sen konuşmadan önce konuşur. Göster onlara! İçindeki kişiliği karizma duruşunla dışarı çıkar. 

 

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin