Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
21/11/2018

Erkek Giyimde Slim Fit Ne Demek ? Slim Fit Kombinler?

Slim Fit Ne Demek? 

Sürekli her yerde ya gözümüze çarpar ya da kulağımız işitir Slim fit pantolon, gömlek. tişört vs.. Tamam da slim fit ne demek? Haydi başlayalım bu slim fit nedir? Öncelikle Slim Fit "dar kesim" anlamına gelmektedir. Giyildiğinde vücudunuza oturan üst bedenlerde bel ve kol kısmı, pantolonlarda kalça ve baldır kısmını saran kıyafetler slim fit kıyafetlerdir. Bu kısa açıkla sanırım kafalardaki soruyu götürmüştür. Duyduğumuzda slim fit gömlek ne demek veya slim fit pantolon ne demek sorusuna takılmayacağız.Geçtiğimiz sezonlar da dahil, bu sezonda erkekler tarafından çok rağbet gören kesimlerdendir. Bu yazımda "slim fit kıyafetler nasıl kombinlenir?" küçük tüyolar ile ideal kullanımı anlatacağım. Haydi başlayalım..

 

 

slim_fit_nedir

Yaşınıza Uygun Doğru Seçimler Yapın

Daha çok zayıf veya vücut çalışan erkekler için ideal bir gömlek seçimi olacaktır. Slim fit giyimlerde yaş ve vücut şekli önemli rol oynar. Örneğin slim fit bir gömleği; üzülerek söylüyorum yaşınız büyük ve göbekli iseniz kullanmamanızda fayda var. Normal kesim kullanmanız hem vücut tipiniz hem de yaşınız bakımımdan doğru bir seçim yapmış olacaksınız.

 

 

slim_fit_nedir

Şık Parçalar Tercih Ederek Tarzınıza Tarz Katın

Slim fit gömlekler ile en uyumlu pantolon ve ceket seçimleri de elbette slim fit parçalardan olmalı. Arada sırada istisnalar olabilir tabi ki...

Sonbahar-Kış aylarında gömleklerinizin üzerine yine slim fit bir kazak alabilirsiniz. İster omuzlarınızdan sarkıtır tarzınıza tarz katabilirsiniz. İstersenizde giyerek kendinizi soğuktan korur şık ve mütevazi bir görünüm sağlayabilirsiniz.

 

 

slim_fit_nedir

Vücut Özelliklerinizi Göz Önünde Bulundurarak Kıyafetler Seçin

Büyük çabalar sonucunda ortaya çıkarttığınız kol kaslarınızı polo yaka gibi t shirtlerin slim fit olan modelleri kesiminden dolayı kaslarınız çok daha belirgin hale gelir. Slim fit polo yaka t-shirtler ile şık ve istediğiniz formda kombinler çıkartabilirsiniz.

 

 

slim_fit_nedir

Vücudunuzun Oranına Dikkat Ederek Uyumlu Parçalar Seçin

Gömlekler kadar erkekleri daha baskın ve karizmatik gösteren bir diğer parça ise slim fit kazaklar. Geniş omuzlarınızı daha da belirgin hale getirecek olan slim fit kazaklar çok daha tarz bir duruş sağlar. Şık bir kombin için kumaş pantolon, spor ve rahat bir kombin içinde jean pantolon tercih edebilirsiniz. Bacak boyunuz uzun ise trend bir görünüm için paçası bileklerinizde biten pantolonlar tercih edebillirsiniz.

 

 

slim_fit_nedir

Zevkinize Uygun Parçalar Seçerek Özgün Tarzınızı Öne Çıkarın

Elbette pantolonlar slim fit giyimin en çok tercih edilen parçalarındandır. Slim fit bir gömleğin, gündelik ofis şıklığında normal kesim bir t-shirtün altına rahatlıkla kombinlenebilir. Pantolon paçalarını vücut tipinizin kaldırabileceği şekilde isterseniz kısa paça istersenizde uzun kullanın. Zevkinize göre istediğiniz gibi ayarlayabilirsiniz.

 

 

slim_fit_nedir

Doğru Tercihler Yaparak Şık ve Özenli Bir İmaj Sergileyin

Şık ve kışlık kombinler ile kaşe slim fit kabanlar giyerek imajınızı üst boyutlara çıkartabilirsiniz. Bu tür kabanlar ile bir fular veya yüz tipinize, kombin renklerinize uygun şapka gibi aksesuarlar kullanarak tarzınıza tarz katın.

 

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin