Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
12/10/2018

Erkek Giyimde Renkli Çorap Çılgınlığı

 

 

Aslında çorap klasik giyimlerde pantolona göre seçilir. Ancak daha Casual, Street Style tarzlarında giyimlerde özgüvenini sahneye taşıyanlar için birebir renkli ve desenli çorap modası revaçta. Hatta artık takımlarınızın altına da renkli çoraplar tercih edebilirsiniz. 

 

 

renkli_corap_uyumu

 

 

Lacivert pantolon altına ille de lacivert çorap giy demeyeceğim. Eğer resmi bir ortama da girmeyeceksen kasılmış beyinleri gevşetmek adına lacivert beyaz puantiyeli veya çizgili bir çorap tercih ederek imajına bir ahenk getirebilirsin. 

 

 

renkli_corap_uyumu

 

 

Jean pantolon giydiğinde çorapların pantolona değil ayakkabıyla uyumlu olsun. Ayakkabın beyaz ise sarı-beyaz veya yeşil-beyaz, mavi-beyaz çoraplar tercih edebilirsin desenleri ve şekli sana kalmış. Abart istediğin kadar.. 

 

 

renkli_corap_uyumu

 

 

Hatta ve hattı 90ların tozluk havasını artık kışlık kalın çoraplarla verebiliyoruz. Dar paça Jeanlarin bu havayı vermeye yetiyor. Çoraplarını jean pantolonunun üzerine geçirerek çok daha tarz bir görünüm elde edebilirsin. 

 

 

renkli_corap_uyumu

 

 

Kargo pantolon tercih etmişsen ve kahve tonlarında bir kombin yapmışsan yeşil bir çorap ile uyumu yakalayabilirsin. Bunu aklından çıkarma derim ;) 

 

 

renkli_corap_uyumu

 

 

Yakın dönemde tasarımcılar sayesinde gözlerimiz renk ve desenlere bir hayli doydu. Dediğim gibi ortama ve kendine hareket gelsin diye renkli çorap tercih edilebilirsin fakat kıyafetinle de uyumu yakalaman son derece önemli.. Bunları rüküş damgası yememen adına söylüyorum aklının bir köşesine not etmelisin. 

 

 

renkli_corap_uyumu

 

 

Takım elbiselerinde ekose var ise ve ekoseleri renkli ise ekoselerin renklerinde bir çorap tercih etmeni öneririm. :) Mesela lacivert üzerine kırmızı ekose var ise kırmızı çorap ve taba rengi ayakkabı tercih edebilirsin. Tarzını çok farklı bir boyuta taşıyacaktır.

 

 

renkli_corap_uyumu

 

 

O zaman şimdi sıra sende! Bu kış ayların da vermiş olduğum küçücük detay ile her tarza uygun canlı kombinler çıkartabilirsin :) 

 

 

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin