Gamze Fidekök
Gamze Fidekök / Stilist
12/02/2018

Daha Uzun Görünmek İçin Nasıl Giyinmeli?

 

 İlk yapacağın şey her zaman dik bir duruş sergilemek olmalı, öyle iki büklüm durmaaa! Tüyoları oku ve daha uzun görün! :) 

 

  •  Asla yatay çizgili kıyafetler giymiyorsun, varsa at onu hemen. Pantolonların, t-shirtlerin hep dik çizgili olacak. Böylece basık görüntüye sahip olmayacak bu hile sayesinde daha uzun görüneceksin.

dikine-boyuna-cizgili-giysiler 

 

 

  •  Açık renkler yerine koyu renkler tercih etmelisin ki seni daha uzun ve zayıf göstersin. Açık renkler her zaman daha kısa gösterir. Aklında bulunsun.

koyu-renkler 

 

 

  •  Tek renkli kıyafetler tercih etmeye çalışmalısın. Desenli ise açık tonlarda tercih edebilirsin fakat çok renkli kıyafetlerden uzak durmalısın. Yoksa kusurlarını örtmekte güçlük çekersin.

desenli-ekoseli-takim-elbise 

 

 

  •  Düşük bel pantolonlar mı? Sakınnnn! Olduğundan daha kısa ve formsuz gösterir o yüzden sen sen ol düşük bel pantolonlardan kaçç. Ve lütfen pantolon paçaların aşağı doğru daralsın. Ayrıca tek renk pantolon ve ayakkabı tercih ettiğinde de bütünlük oluşacağından çok daha uzun görüneceksin.

tek-renk-pantolon-ayakkabi-uyumu 

 

 

  •  Bol ve uzun kıyafetlerden de uzak durman gerekecek. Ne çok yasak koydun deme her şey senin daha fit ve daha uzun görünmen içinn :) Her zaman üzerine tam oturan kıyafetler tercih et.

bol-ve-uzun-kiyafetler 

 

 

  •  Ceket, gömlek kullanıyorsan mutlaka beline tam oturan ve uzun olmayan (kalçanın bittiği yere kadar uzanan) ürünler tercih etmen gerek.

ceket-boyu-kalcanin-bittigi-yere-kadar 

 

 

  •  Kravat kullanıyorsan uzun ve ince kravatlar seni daha uzun gösterecektir. Desen olarak boyuna çizgili ya da verev desenli tercih etmeyi dene. Farkı sende göreceksin.

verev-kravat 

 

 

  •  Saç şekline dikkat etmen de büyük bir etken. Yan tarafları ince üst bölümleri uzun bir saç stili seni kesinlikle daha uzun gösterecek, yüz tipine uyuyorsa durma berberine koşşş.

yanlari-ince-ustleri-uzun-sac-stili 

 

 

  •  V yakalı t-shirt ya da kazaklar, boynunu açıkta bırakacağı için tüm vücudunu uzun gösterecek. Gömleklerinin yakası da geniş olsun.

v-yakali 

 

 

 Tavsiyelerimi dikkate aldıktan sonra Coulfate de senin için hazırladığımız kombinler arasından seçim yapabilirsin. :)

 

 

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin