İrem Topçu
İrem Topçu / Stilist
11/09/2018

Casual Giyim Tarzı Nedir?

 

Resmi olmayan, gündelik, rahat, giyim dediğimiz ve bunun belli şıklıkta olmasını ifade eder… Günün koşuşturmasında ve yoğunluğunda kendinizi rahat hissetmek şık kıyafetleri bir araya getirerek oluşturduğunuz giyim tarzı, Casual Giyimdir. Günlük kullandığınız giysileri detaylandırarak ve kombin renkleri bir araya getirerek şık Casual tarzını yakalamak hiç de zor değildir. Yani takım elbise, kravat, vs. olmadan şık olmayı sağlamaktır. Ama kravat kullanarak da casual tarzına sahip olabilirsiniz. İşte şık olmanın yanında “rahat olmak” Casual kategorisi ile mümkün. 

 

 

erkek_casual_kategorisi 

Casual tarzının vazgeçilmez parçaları olarak spor ceketler, Chino pantolonlar, basic t-shirtler başta geliyor. Aksesuar alanında; fular, yaka mendilleri ve tabii ki bileklik, saat ikilisi sempatik ve natürel tamamlayıcılar olabilir. 

 

 

erkek_casual_kategorisi 

Genellikle iş ortamlarında özellikle davet, toplantı ortamlarında kolaylıkla uyum sağlayacağınız bir kategoridir. İş dünyasında artık takım elbise, kravat gibi standart adam tarzından çok, artık her yerde daha rahat giysiler tercih edilebiliyor. 

 

 

erkek_casual_kategorisi 

Mevsim değişiklikleriyle, renkler ile beraber kurtarıcı parçalarınız da değişiyor. İlk ve sonbahar aylarında toprak tonlarını tercih edebilirsiniz. Haki rengi bir gömlek kahverengi tonlarında bir Chino pantolon tercih edebilirsiniz. Alternatif olarak bej, bordo ve yeşil tonlarını kombinlerinizde kullanarak mevsimsel uyumu da yakalayabilirsiniz.. 

 

 

erkek_casual_kategorisi 

Kış aylarında koyu renkler olarak lacivert-taba, siyah-krem gibi renklerle kombinlerinizi yapabilirsiniz. Taba rengi ceketinizi, siyah balıkçı yaka kazak ve pantolonunuzu bir araya getirerek ceketinizin cebine geleneksel bir yaka mendili yerleştirerek hem özenli hem de şık bir görüntü yakalayabilirsiniz. 

 

 

erkek_casual_kategorisi 

Yaz aylarında ise canlı ve sıcak renkler olarak kırmızı – beyaz, mavi ve yeşil tonları en iyi renk tercihleri arasındadır. Basic bir tişörtü küçük bir fularla beraber kullanmak kurtarıcılarınızdan biri olabilir. 

 

 

erkek_casual_kategorisi 

Rahatlığı sevenler için artık kravatlarınızı kombinlerinize zorlamanıza gerek yok. Casual “free friday” yani cuma günlerinin serbest giyim kültürünün bir etkisidir. İş ortamlarından ziyade davet, toplantılar, konserler, açılışlar vb. yerler de bu kategorinin içerisinde. 

 

 

erkek_casual_kategorisi 

Koyu renkli jean pantolonları spor ceketlerle kullanmak için makul bir seçim olacaktır. Ayakkabılarınızın düz renk sneakers ve rahat olması kombininizi tamamlaması önemli. Hatta uzun palto giyiyorsanız Bushacre Hill Botlarını giymenizi öneriyorum.. Hem rahat, hem de şaşırtıcı bir tamamlayıcınız haline gelicek. 

 

 

erkek_casual_kategorisi 

Doğal, rahat ve şık görünmek için hemen şimdi gardırobunuzu gözden geçirme vakti. Kendi günlük şıklığınızı Stil Danışmanınızla beraber yakalayabilirsiniz. 

 

 

erkek_casual_kategorisi

Sizleri sitemizde yer alan Casual kategorisine davet ediyorum. Sizler için hazırladığımız çeşitli kombinler gözlerinizi doyuracak.. Hem şık hem rahat kıyafetler ile gündelik yaşamınızda da dikkat çekici bir tarz oluşturun. 

 

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin