Büşra Dikici
Büşra Dikici / Stilist
22/06/2018

Ayakkabılarınızın Tabanlarından Sizde mi Şikayetçisiniz?

 

 

 Ayakkabılarından şikayet etmeni önlemek adına sana dikkat etmen gerekenleri buraya sıralıyorum ciddiye aldığın taktirde değişimi sende görecek, memnuniyetin ile ayaklarını rahata kavuşturacaksın. :) 

 

 Normal tabanlar, ortopedi ayakkabı tabanlarını kullanmalı. Düz taban giyecek olsan bile ayakkabının tabanını ortopedi alarak iç kısmındaki çukuru ek tabanla desteklemen gerekiyor. Boyun kısa ise biraz daha uzun gözükmek için ortopedik taban takmadan önce düz bir taban ve ardından ortopedik taban atarsan boyunu daha uzun gösterecektir. Ayakkabını kendinden birkaç cm tabanlı, ortopedik alırsan ekstra taban atmana gerek kalmayacak, bu sayede hem yürüyüşün hem duruşun olumlu şekilde düzelecektir. ;) 

 Düz tabanlar ortopedik ayakkabılardan uzak durmalı çünkü; ortopedik ayakkabıların orta tabanı enine doğru daha ince olur. Ayağının genişliği giyeceğin ayakkabıların kenarlara doğru yayıldığını kendin de rahatlıkla göreceksin. Ayak yapın nedeniyle, ortopedik ayakkabılar senin için uygun olmayabilir. Düz taban ayak tipine sahipsen kesinlikle düz taban ayakkabı giymelisin. 

 

 

  1- Düz tabanlık ayağın iç yanında bulunan kavis, iç kavisin olmayışına ya da yetersiz oluşuna denir.

İç kavisin oluşmasına ise normal taban denir. Bu olay küçük yaşlarda oluşan zamanla düzelmesi zorlaşan bir durumdur. 

duz_taban_normal_taban 

 

 

 2- Doğru seçim ile alacağın ayakkabılar sayesinde yürüyüşünü ve duruşunu bir nebzede olsa düzeltmen mümkün. Bu durum ise doğru tabanda ayakkabı seçmen ile mümkün olacaktır. 

duz_taban_ayak 

 

 

 3- Ayakkabıya baktığında kibar duruyor fakat giyince görüntüsü değişiyor, duruşunu ve ayakkabının görüntüsünü olumsuz yönde etkiliyorsa bu konuya özellikle kısa boylular dikkat etmeli. Boyunu daha da kısa gösterme ihtimali çok yüksek. 

duz_taban_ayakkabı 

 

 

 4- Eğer boyunun daha uzun görünmesi için taban ekletmekten yanaysan bu kesinlikle düz taban olmalı ki duruşun ve yürüyüşün bu durumdan etkilenmesin ;)

normal_taban_ayakk 

 

 

  5- Normal taban olup düz taban ayakkabı giymek doğru değil. Alacağın ayakkabılar özellikle iç tarafta medikal ark denilen o çukuru destekleyecek ayakkabılardan olmalı. Bu medikal ark'ı, çeşitli ortopedik malzeme satan yerlerden alabilirsin.

ayakkabı_önerileri 

 

 

 

 

BİLİNÇLİ ALIŞVERİŞLER 😊

 

COMMENTS ABOUT MEMBERS OF THIS BLOG
https://www.coulfate.com/content/images/thumbs/0002706_200.jpeg
Yunus Emre Can
Çok faydalı bir blog teşekkürler
MY CART

Your cart is empty!

You have no items in your shopping cart.

Sepetinize birşeyler ekleyin