Casual

Hem şık hem rahat kıyafetler ile gündelik yaşamınızda da tarz sahibi olun. Casual tarzı erkek giyim kombinlerini inceleyin.

Casual Tarzı Erkek Giyim Kombinleri

Casual Ne Demek?

Öncelikle “ Casual ne demek ? ” sorusunu tanımlamakla başlayayım. Casual, gündelik anlamına gelerek batı kültürünün olduğu kurumsal iş yerlerin de haftanın son iş günü olan cuma günleri, yaz mevsiminin sıcak dönemlerin de uygulanan bir giyim yönetmeliğidir. Günümüz de batı iş hayatının uyguladığı serbest giyim kültürünün bir etkisidir. Üç farklı kategori de Casual, Business Casual ve Smart Casual şeklin de incelenir. “ Casual giyim ne demektir ? ” sorusunu tanımlayalım. Resmi olmayan gündelik kıyafetler ile oluşturulan kıyafetler bütünlüğüdür. Rahat ve spor parçaları uyumlu bir şekilde bir araya getirerek şık bir görünüm elde edilir.

Casual Giyim

Polo yaka tişört, kumaş pantolon ya da hakim yaka gömlek, slim fit jean pantolon ideal casual kıyafet çeşitleri arasındadır. Kombinler de isteğe bağlı olarak sneaker ve spor ayakkabıları rahatlıkla kullanılabilirken, erkek casual ayakkabı modelleri içerisinde laofer, Oxford, Chelsea tipi modeller tercih edilmektedir. Business Casual ve Smart Casual giyim nedir ? Business Casual, hem resmi hem de gündelik kıyafetlerin tercih edilebileceği giyim tarzıdır. Business Casual iş kıyafetleri içersinde sportif görünüm sağlayabilmek üzere blazer ceket, gömlek, jean pantolon ve loafer ayakkabı ile oluşturulabilir. Casual pantolon olarak italyan kesim kumaş pantolon da tercih edilebilir. Smart Casual ise polo yaka tişört, blazer ceketin, Chino pantolonun üzerinde buluştuğu bir tarz kategorisidir. Hem Causal giyim kategorisinden hem de Business giyim kategorisinden uyumlu parçaları bir araya getirilerek kombinler oluşturmak mümkün. Casual ceket ve Casual gömlek modelleri ile tek renk bir pantolonu Casual erkek ayakkabı ile eşleştirerek gündelik şıklıkta kombinler oluşturma imkanı sunar. Casual giyim tarzı erkek kombinlerinin en rahat ve en şık kombinlerini değerlendirilebileceği bir giyim tarzıdır. Sportif şıklıkta bir görünüm için gömlek ve kumaş pantolonun hemen altına sneaker ya da casual spor ayakkabı eklenerek uyumlu görünüm de spor casual giyim oluşturulabilir. Casual style yani gündelik stil kombinler de ton sür ton oluşturmak için mavi, kahverengi ya da siyah renk tonlarının seçilmesi en uyumlu kombin renk seçimlerinden olacaktır. Şık ve iddialı görünüm elde etme imkanı sunan bu üç renk bir çok renk ile de kombinlenebilirken birden çok renk referansları alarak farklı kombinlerde deneme şansı sunar. Erkek casual kombin de aksesuarlar olmazsa olmaz kombin tamamlayıcılarındandır. Casual tarz aksesurlar; güneş gözlükleri, saat, bileklik, bronş, kravat, evrak çantaları ya da ürün dosyaları erkek casual giyim kombinleri içerisinde kullanımaya uygun aksesuar modelleri arasında yer almaktadır.

Şehir hayatına ayak uydurmuş tarz sahibi modern erkeklerin tercihi Casual giyim erkek tarzını kombinlerinde uygulayan Coulfate birbirinden farklı kombin çeşitliliği ile müşterilerine sunmaktadır. Her zevke hitap eden erkek casual giyim kombinleri için Coulfate’ in “ Casual “ tarz kategorisini inceleyebilir ve kombinlerin sahibi olabilirsiniz.

Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin