Business Casual

Şık ve spor parçalardan oluşan kombinler ile şıklıktan taviz vermeyenlerin tercihi. Business Casual tarzı erkek giyim kombinlerini inceleyin.

Business Casual Tarzı Erkek Giyim Kombinleri

Kurumsal ve resmi iş hayatı kombinlerine benzer ve bir o kadar uzak ofis stili giyim tarzlarından olan Business Casual ve Smart Casual giyim tarzlarını inceleyelim.

Smart Casual Ne Demek?

Smart casual erkek giyim tarz kurumsal olmayan ofis giyim tarzıdır. Genellikle ofis ortamında grafik tasarımcı, reklamcılık, dekorasyon tasarımcılığı gibi yaratıcı meslekler de çalışan tarz sahibi erkeklerin tercih edebileceği bir giyim tarzıdır. Smart casual erkek kıyafetleri içerisinde sportif, gündelik ve şık parçaları bir araya getirilerek kişinin kombinlerinde yaratıcılığını konuşturarak kendinden bişeyler katıp oluşturduğu kıyafetler bütününü kapsar.

Erkek Düğün Kombinleri

Erkek düğün kombinleri yaparken zahmetsiz ve bir o kadar şık kombinler yapmak için genel olarak tercih edilebilecek kıyafetler arasında polo yaka tişört, spor gömlek, Chino ya da slim fit kot pantolon, sportif yelekler kombin ile uyumlu olacaktır. Bu arada ayakkabı bütün ayakkabı modelleri tercih edilebilecek kıyafetler yer almaktadır. Erkek düğün kombinlerinde giyim, hem Casual giyim kategorisinden hemde Business Casual giyim kategorisinden uyumlu parçaları bir araya getirilerek kombinler oluşturulabilir. Smart casual giyim erkek kombinleri en rahat ve sportif görünümü yakalamakta yardımcı oluyor. Doğum günleri, partiler, genç erkek düğün kombinleri gibi farklı mekan içerisinde değerlendirilebilecek sportif şıklıkta bir görünüm için smart casual giyim örneklerinden yararlanılabilir. Gündelik ve sportif tarza şıklığı yakalamak isteyen genç ve özgür ruhlu bireylere dinamik bir görünüm kazandırır.

Ofis Giyim Kombinleri

Ofis giyim kombinleride rahat ve şık görünüm elde etmek isteyen erkeklerin tercih edebileceği modern duruş sergilemeye yardımcı Business casual ya da smart casual kombinleri, şehirli erkeklerin şık ve en iyi görünümü elde edilebilecekleri kombin seçeneklerindendir. Yaz mevsimin de ve kış mevsimin de hatta yılın her mevsimin de tercih edilebilir bir erkek tarzıdır. Yaz mevsimin de ceket, gömlek ve pantolonlar da mevsime uygun olarak keten ve pamuk karışımlı kumaşlar tercih edilerek rahat bir kullanımdan yararlanılabilir. Keten kıyafetler duruş bakımından da iyi bir imaj sergilemeye yardımcı olacaktır. Kış mevsimin de ise yün, modal ve pamuk menşeili kıyafetler sağlıklı seçimlerden olacaktır. Vücut ısısını korumaya yardıcı lifleri sayesinde konforlu bir kullanım sağlar.

Business Casual Ne Demek?

Öncelikle “ business casual ne demek?” Sorusunu cevaplayalım. Business Casual, hem resmi hem de gündelik kıyafetlerinin uyum içerisin de bir araya getirilerek oluşturulan giyim tarzıdır. Business Casual resmi takım elbiseleri daha sportif görünüm sağlayabilmek için gündelik kıyafetler ile değerlendirilen rahat ofis giyim tarzı kombinleri oluşturur. Business casual giyim kombin kıyafetleri arasında blazer ceket, gömlek, jean pantolon ve loafer ayakkabı yer almaktadır. Ancak gömlek, pantolon ve ayakkabı tercihler elbette zevke uygun değişiklikler gösterebilir. Klasik gömlek yerine daha spor bir gömlek tercih edilebilir. Pantolon da italyan kesim kumaş pantolon ayakkabı da ise spor ya da sneaker ayakkabılar da sportif bir görünüm için tercihler arasına eklenebilir modellerdendir.

Erkek Smart Casual Giyim Kombinleri

Erkek smart casual giyim kombinlerinde klasik blazer ceket modellerinin yanı sıra spor modeller tercih edilerek tarzı en iyi şekilde yansıtmaya yardımcı olacaktır. Aksesuar seçimlerinde kemer ve kravat başta olmak üzere kombin ile uyumlu metal veya deri kordonlu saatler hemen yanına bileklik ve aksesuarlar ile uyumlu isteğe ve zevke bağlı olarak yüzükler tercih edilebilir. Küçük bir bronş ise smart casual erkek kombinlerinde imza olarak değerlendirilebilir. Ofis dışında erkek düğün kombinleri ve özel gün kombinlerinde de tercih edilebilecek modern giyim tarzları arasında yer alır. Erkek düğün kıyafetleri olarak smart casual ile benzer kıyafetler tercih edilese, biraz daha şık özenli parçalar tercih etmek tarz bir duruş sergilemek için önemli kriterlerdendir. Ofis giyim kombinlerine farklı bir boyut getiren smart casual genç ve kendini genç hisseden bütün tarz sahibi erkeklerin tercih edebileceği tarz kategorilerindendir. Casual smart, çok geniş bir tarzı kapsar. Ancak yine serbest giyim iş hayatında değerlendirilen tarzlardan diyebiliriz. Kurumsal iş hayatında sınırlı kıyafet seçenekleri bulunurken casual smart kategorisinde birçok kıyafet seçeceğini bir arada değerlendirmek mümkün.

Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin