Business

Kurumsal iş hayatının içinde disiplinli bir duruş sergileyen erkeklerin plaza şıklığı. Business tarzı erkek giyim kombinlerini inceleyin.

Business Tarzı Erkek Giyim Kombinleri

Klasik Giyim

Business giyim tarzı kurumsal, resmi iş hayatında tercih edilen giyim tarzıdır. İngiliz giyim tarzı olan business giyim tarzı, kendi dilimiz de klasik giyim olarak nitelendirilir. Pekala “ Klasik giyim nedir ?” Sorusuna bir cevap arayalım. Klasik giyim erkek tarzlarında en resmi giyim tarzıdır. Meslek olarak değerlendirildiğin de özel kuruluş, banka, devlet kurum ve kuruluşlarında, şirketler de ve hatta büro iş hayatında tercih edilmesi zorunlu resmi kıyafet tarzıdır. Bunlarla beraber kalıplaşmış olarak ofis giyim tarzı ve avukat giyim tarzı olarakta bilinir. Avukat giyimi için de kalıplaşmış olan slim fit kumaş pantolon gömlek giyen erkek klasik blazer ceketler tercihleri ile klasik giyim tarzını yansıtmaktadır.

Erkek Klasik Giyim Kombinleri

Erkek klasik giyim kombinleri içerisinde değerlendirilen kıyafetleri üçlü takım (Blazer ceket, yelek ve kumaş pantolon) ve ikili takımlardan (blazer ceket, kumaş pantolon) oluşmaktadır. Klasik giyim modelleri erkek kıyafetleri klasik gömlek, kumaş pantolon, ve aynı renk yelek ve blazer ceket modellerinden oluşmaktadır. Ayakkabı tercihlerinde eskiye nazaran daha çok çeşit bulunarak Oxford tipi, cap toe, derby, brogue sade klasik ayakkabı modelleri tercih edilmelidir. Sade ayakkabı modellerinin yanı sıra hareketli olarak hatta en hareketli model olarak mont strap modelleri tercih edilmesi uygun ayakkabı modellerindendir. Klasik giyim tarzı erkek kombinlerinde olmazsa olamaz iki ana aksesuar yer almaktadır. Bunlar ayakkabı ile daima uyumlu renk ve doku özelliği olması gereken “ kemer ” ve bir diğeri de blazer ceket ve gömlek renk kombinasyon uyumu içerisinde olması gereken “ kravat ” tır. Klasik giyim kombinlerinde kullanılan kıyafetleri giyecek kişi vücut tipi ve yapısına uygun seçmelidir. Klasik giyim tarzı erkek Kombinler de kullanılmaya uygun olarak slim fit ve regular fit kalıp seçenekleri bulunmaktadır. Kalıp seçeceği zorunlu olmayan iş yerlerin de ve serbest olan ofis giyim kombinleri için kişi kendi bedenine ve zevkine uygun olarak bu iki kalıp seçeceğini klasik giyim kombinlerinde değerlendirebilir.

Klasik Giyim Kombinleri

Ofiste klasik giyim kombinleri ve kurumsal iş hayatı kombinlerinde aksesuar önemli bir yere sahiptir. Ancak iki farklı giyim kuralları olan tarz için farklı aksesuarlar tercih etmek gerekir. Kurallar gereği abartılı takılar kullanılması yasak olan kurumsal giyim için bronş, kravat, kol düğmesi ve şık kol saatleri daima önemli bir yere sahiptir. Bronş ve saat tercihleri abartısız, şık ve uyumlu olmasına özen gösterilmelidir. Ofis tarzın da ise daha serbest aksesuar tercihleri yapılabilir. Abartısız ve kombin ile uyumlu modelleri tercih edilmesi şartı ile bronş, ceket iğnesi, yaka iğnesi, kot düğmesi, yüzük, şık bileklik ve saat modelleri tercih edilebilir aksesuarlar arasında yer almaktadır. Ancak hepsini bir arada kullanmak abartılı ve rüküş bir görünüme sebep olacağını bilmek gerekir. Klasik giyim kombinleri dengeli bir görünüm ister, bunun için takım elbisenin duruşuna uygun seçimler yapmak gerekir.

Business Giyim

Business giyim tarzı isim benzerlikleri dolayısı ile karıştırılan Business casual ve smart casual tarzlarından çok farklıdır. Business giyim tarzı ile karıştırılan Business Casual; ofis şıklığın da sportif ve şık parçalardan oluşan giyim tarzıdır. Smart casual ise kurumsal olmayan resmi giyimin dışında rahat parçaların bir arada kullanıldığı bir giyim tarzıdır. Business giyim tarzı örnek kombinlerini Coulfate' e gelerek tarzınıza ve zevkinize uygun modellerini inceleyebilirsiniz.

Sepet Icon
SEPETİM
Sepet Kapat

Sepetiniz Boş !

Alışveriş sepetinizde ürün yok.

Sepetinize birşeyler ekleyin